کد خبر: 697532
تاریخ انتشار :

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی:

۷ نفر از بانوان در لیست انتخاباتی تهران شورای وحدت حضور خواهند داشت

حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی گفت: در لیست انتخاباتی شورای وحدت در تهران، ۷ نفر از بانوان با عنایت به تخصص و شایستگی حضور خواهند داشت.

۷ نفر از بانوان در لیست انتخاباتی تهران شورای وحدت حضور خواهند داشت
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در نشست هیات عالی شورای وحدت که صبح سه‌شنبه 28 آذر ماه در حسینیه سیدالشهدا(ع) برگزار شد، در خصوص کم و کیف جمع‌بندی و تدوین لیست انتخاباتی تهران بزرگ و حضور اقشار مختلف بحث و بررسی شد.

حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی در این نشست با اشاره به شأن و جایگاه خاص بانوان به عنوان نیمی از جامعه، گفت: در کارهای اجرایی و دقیق هرجا خانم‌ها عهده‌دار کار شده‌اند غالبا تجربه خوب و قابل توجهی رقم خورده است. ما بر این باوریم که حضور و نقش زنان با عنایت به تخصص‌های گوناگونی که می‌توانند داشته باشند و در مجلس مورد نیاز باشد، بسیار تعیین‌کننده است.

وی گفت: ما نه‌تنها در تهران بلکه در استان‌ها نیز پیگیری می‌کنیم و خواسته‌ایم که از بانوان کارآمد، متخصص و شایسته استفاده شود و خانم‌ها در لیست‌های انتخاباتی حضور پررنگ و فعال داشته باشند. بر این اساس در لیست انتخاباتی شورای وحدت در تهران، 7 نفر از بانوان با عنایت به تخصص و شایستگی حضور خواهند داشت.

در ادامه این نشست در خصوص حضور سایر اقشار شامل جوانان و روحانیت نیز در لیست شورای وحدت افرادی در تهران بحث و بررسی و مقرر شد افراد تنها با لحاظ تخصص و شایستگی و صلاحیت، انتخاب خواهند شد. بر این اساس در لیست انتخاباتی تهران بزرگ، ده نفر از جوانان حضور پیدا می‌کنند. همچنین مقرر شد در عرصه همه استان‌ها همین رویه پیاده‌سازی شود یعنی یک‌سوم کاندیداهای شورای وحدت را جوانان تشکیل دهند.

در ادامه ابوالقاسم رئوفیان عضو هیئت عالی شورای وحدت با اشاره به ویژگی‌های نماینده کارآمد و متناسب با نیازهای روز جامعه و نظام گفت: باید با شاخص‌گرایی و دقت در مولفه‌های اصلی نامزدهای انتخابات یک لیست متناسب با گام دوم انقلاب و متشکل از افراد با سابقه و موثر ارائه دهیم. 

محمدرضا باهنر دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین و عضو هیئت عالی شورای وحدت نیز در این نشست با تاکید بر اهمیت برگزاری با شکوه انتخابات مجلس گفت: مسأله مشارکت برای ما مسأله اصلی در انتخابات پیش رو است و نتیجه چندان مهم نیست. مهم این است که مشارکت در انتخابات با نرخ بالا و قابل توجه صورت پذیرد و اینکه چه کسی پیروز می‌شود اهمیت چندانی ندارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها