کد خبر: 697934
تاریخ انتشار :

افزایش قیمت بنزین قطعی شد | جزئیات تصمیم گیری مجلس برای افزایش قیمت بنزین

یک نماینده مجلس بیان کرد: مجلس موافقت خود را با افزایش قیمت حامل‌های انرژی اعلام کرده است. ریسک موجود این است که این تصمیم ناگهانی احتمال افزایش قیمت بنزین یا سایر منابع انرژی را تقویت می کند.

افزایش قیمت بنزین قطعی شد | جزئیات تصمیم گیری مجلس برای افزایش قیمت بنزین
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزرش پایگاه خبری قاب امروز :جلال محمودزاده عنوان کرد: مجلس رضایت خود را به افزایش نرخ حامل‌های انرژی ابراز داشته که در پی آن، خطری نهفته است، امکان دارد که دولت به طور ناگهانی اقدام به گران کردن قیمت بنزین یا دیگر حامل‌های انرژی کند.

وی افزود: این در حالی است که افزایش ۱ درصدی مالیات بر ارزش افزوده زمینه‌ساز یک تورم حدودا ۱۵ درصدی خواهد شد که زندگی تمامی اقشار مردم از جمله خود بازنشستگان را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به نحوه تنظیم درخصوص خرید گندم، ابراز داشت: نکته دومی که دولت در لایحه‌ی دوم تغییر داد بحث گندم بود، که دولت اعلام کرد فقط خرید گندم نانوایی‌های یارانه بگیر را انجام می‌دهد و بقیه نانوایی‌ها را صمت خرید کند. خب این مشکلاتی را به وجود می‌آورد، اول اینکه گندم مناطق گرمسیر که برداشت‌شان زودتر انجام می‌شود دولت گندم آن‌ها را خریداری می‌کند و برای مناطق سردسیر که برداشت محصولشان دیرتر انجام می‌شود مشکلاتی ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: از طرف دیگر، گندم یک کالای استراتژیک و تعزیراتی است که حتی گاهی شاهد آن بودیم که بسیاری از مواقع در مبادی که گندم را برای صنعت می‌برند دستگیر و به تعزیرات تحویل داده شده و این مردم را دچار مشکلات زیادی می‌کند و همچنین این موضوع نیز وجود دارد که برخی از بخش‌های غیر دولتی گندم را از مردم خریداری کرده اما پول آن را پرداخت نمی‌کنند و تمام موارد گفته شده مشکلات بسیار زیادی را برای مردم و کشاورزان به خصوص در مناطق سردسیر به وجود می‌آورد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    Markets

    دیگر رسانه ها