کد خبر: 698374
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/ گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با محمدعلی پورمختار

اصولگرایان حواسشان باشد از سوی اصلاح‌طلبان غافلگیر نشوند

یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: ممکن است تعدد لیست‌های اصولگرایی به نفع رقیب یعنی اصلاح‌طلبان تمام‌ شود.

اصولگرایان حواسشان باشد از سوی اصلاح‌طلبان غافلگیر نشوند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: مدت کمی تا انتخابات مجلس باقی است و به گفته کارشناسان اگر اصولگرایان می‌خواهند پیروز قاطع انتخابات شوند باید با لیست واحد وارد عرصه انتخابات شوند.

محمدعلی پورمختار، فعال سیاسی اصولگرا، درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «وقتی تعداد طیف‌های اصولگرایان زیاد باشد، طبیعتا نامزدهای اصولگرایان هم زیاد خواهند شد زیرا هر طیف همه نامزدهایش را معرفی می‌کند و تعداد همه نامزدهای طیف‌های مختلف اصولگرایی حتی بسیار بیشتر از تعداد نمایندگان مجلس می‌شود. در این شرایط رقابت درون‌جناحی شکل می‌گیرد. اکنون شرایط طوری است که هر طیفی می‌خواهد نامزدهای نزدیک به خودش وارد مجلس شود و برخی‌طیف‌ها هم که خودشان را فوق‌ همه طیف‌های اصولگرایی می‌‌دانند و تصور می‌کنند همه باید خودشان‌ را با آنها هماهنگ کنند. همه اینها زمینه اختلاف را به وجود می‌آورد و اگر چنین شرایطی ادامه یابد ممکن است وحدت حاصل نشود».

او ادامه داد: «البته این را هم بگویم که در گذشته هم شاهد بوده‌ایم که اصولگرایان با چندلیست وارد انتخابات شده‌اند و در آن صورت هم وضعیت اصولگرایان دچار بحران‌ نمی‌شود زیرا لیست‌های طیف‌هایی که مخاطب زیادی ندارند عملا کنار می‌روند و آن لیست‌هایی رأی می‌آورند که بدنه اصلی اصولگرایی را نمایندگی می‌کنند. من باور دارم گرچه اختلاف سلیقه امری طبیعی است اما همه طیف‌ها نباید سخت بگیرند و باید به حداقل‌ها رضایت دهند تا بتوانند با یکدیگر همگرایی داشته باشند تا در نهایت با ارائه یک لیست واحد و در نتیجه‌اش افزایش مشارکت عمومی، مجلسی قوی تشکیل شود».

پورمختار در پایان گفت: «همه توجه داشته باشند که ممکن است تعدد لیست‌های اصولگرایی به نفع رقیب یعنی اصلاح‌طلبان تمام‌ می‌شود. جریان اصولگرایان حواسشان جمع باشد که غافلگیر اصلاح‌طلبان نشوند. جریان اصلاحات اکنون در سایه حرکت می‌کند و دستش را رو‌ نکرده است. آنها گرچه‌ حرف‌های متناقضی می‌زنند و برخی از آنها می‌گویند مشارکت می‌کنیم‌ و برخی از عدم مشارکت سخن‌ می‌گویند اما همزمان مشغول انتخاب نامزدهای نهایی‌شان هستند؛ پس اصولگرایان توجه کامل داشته باشند که مباد از سوی اصلاح‌طلبان غافلگیر شوند».

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها