کد خبر: 698940
تاریخ انتشار :

پیش‌بینی دمای هوای کشور | بارش باران امروز در ۱۵ استان

سازمان هواشناسی کشور از بارش باران طی امروز در ۱۵ استان کشور خبر داد.

پیش‌بینی دمای هوای کشور | بارش باران امروز در ۱۵ استان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

امروز دوشنبه ۱۱ دی در بخش‌هایی از استان‌های ایلام، لرستان، شرق کرمانشاه، جنوب همدان، خوزستان، یزد، اصفهان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی، رگبار و گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در مناطق مستعد گردوخاک و در ارتفاعات و مناطق سردسیر، بارش برف رخ می‌دهد. در ضمن در شمال کشور به ویژه در استان‌های گیلان و مازندران، افزایش ابر و در برخی نقاط بارش خفیف انتظار می‌رود.

هواشناسی اعلام کرد: فردا سه شنبه در جنوب شرق کشور، استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب شرق کرمان، بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام هواشناسی، چهارشنبه در برخی نقاط جنوب شرق کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد. از طرفی در شمال کشور به ویژه در استان‌های گیلان و مازندران نیز افزایش ابر و در برخی نقاط بارش خفیف انتظار می‌رود. چهارشنبه وزش باد در نوار شرقی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز قابل ملاحظه است.

طبق گزارش هواشناسی، پنجشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و نیز در مازندران و گلستان افزایش ابر و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

سازمان هواشناسی همچنین اعلام کرد: جمعه با ورود سامانه بارشی دیگری در شمال غرب و غرب سواحل خزر، از طرفی در جنوب غرب کشور شامل بوشهر، برخی نقاط فارس و جنوب خوزستان، بارش پیش بینی می‌شود.

بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، در سایر مناطق کشور تا پنج روز آینده جوی آرام و نسبتا پایدار پیش‌بینی می‌شود. همچنین تا سه روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود. در پنج روز آینده خلیج فارس مواج است.

سازمان هواشناسی همچنین وضعیت جوی امروز پایتخت را نیمه ابری و غبارآلود و در بعد از ظهر وزش باد پیش‌بینی کرد. بیشینه دمای تهران امروز ۱۳ و کمینه دما ۵ درجه خواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها