کد خبر: 698993
تاریخ انتشار :

آخرین وضعیت پاداش بازنشستگان | معلمان بازنشسته همچنان در بی خبری

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره عدم انعقاد قرارداد معلمان بازنشسته و نیروهای خرید خدمات آموزش بکار گیری شده در مدارس، قول پیگیری شخصی از وزیر و سازمان برنامه و بودجه را داد.

آخرین وضعیت پاداش بازنشستگان | معلمان بازنشسته همچنان در بی خبری
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نحوه ادامه همکاری نیروهای خرید خدمات آموزشی، حق التدریس آزاد و آموزشیار نهضت سوادآموزی که به صورت مستمر در آموزش و پرورش مشغول تدریس هستند، ولی جزو نیروهای غیر رسمی محسوب می شوند، همچنان در بلاتکلیفی به سر می برند. همچنین وعده پرداخت پاداش بازنشستگان هم هر روز بین دولتی ها و مجلسی ها دست به دست می شود. 

در همین رابطه، محمد وحیدی نماینده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس در اخطاری با استناد به اصل سوم قانون اساسی تاکید کرد: در شروع سال تحصیلی جاری پیرو تذکری که در مجلس داده شد، ریاست مجلس دستور داد که برای پوشش کلاس‌های خالی کشور در سطح مدارس، نیروهای خرید خدمات آموزش به‌کارگیری شوند و بخشی از نیروهای بازنشسته نیز در این زمینه فراخوانده شدند.

وی افزود: بعد از ۴ ماه، هنوز با این نیروها که ۲۳ هزار کلاس درس را تحت پوشش قرار دادند، قراردادی منعقد نشده است؛ این چه نگاهی است که در آموزش و پرورش وجود دارد؟ با وجود اینکه ریاست مجلس با ریاست جمهوری صحبت کرد و در جلسه دولت نیز موضوع مطرح شد و دستور معاون اول رئیس‌جمهوری روی نامه‌ای که به سازمان اداری استخدامی رفته قید شده است، هنوز نیروهای خرید خدمات آموزشی در کشور بلاتکلیف هستند.

نماینده مردم بجنورد در مجلس اظهار کرد: آقایان در جلسه‌ی غیر علنی تعهد دادند که هم پاداش بازنشستگان را بدهند و هم نیروهای غیر رسمی آموزش و پرورش را تعیین تکلیف کنند اما نه تنها در این مدت این اتفاق نیفتاده بلکه الان هم باز مشاهده می‌کنیم که قرارداد با نیروهای خرید خدمات بسته نمی‌شود. از ریاست مجلس می‌خواهم که این موضوع را هم در قالب تذکر به دولت و وزارت آموزش و پرورش تعیین تکلیف کند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار نماینده بجنورد گفت: در جلسه غیر علنی صحن در زمان بررسی برنامه هفتم توسعه هم وزیر محترم و و هم رئیس محترم سازمان برنامه حضور داشتند و این موضوع مورد بحث قرار گرفت. الان که دوستان بازنشستگان قبول کردند و دوباره مشغول بکار شدند و ۲۳ هزار کلاس به هر حال نظم و نسق گرفته است ان‌شاءالله دقت کنند که حقوق آنها به موقع داده شود و تاخیری در این زمینه ایجاد نشود.

وی تاکید کرد: حتماً این موضوع را شخصاً از وزیر محترم و سازمان برنامه و بودجه پیگیری خواهم کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

Markets

دیگر رسانه ها