کد خبر: 699614
تاریخ انتشار :

قیمت خودرو امروز ۱۷ دی ۱۴۰۲ | کدام خودرو ۱۴۰ میلیون تومان گران شد؟

قیمت خودرو امروز، یک‌‍شنبه، 17 دی 1402، به صورت یکپارچه افزایشی گزارش می‌شود. برخی از خودروها تا 140 میلیون تومان نیز گران‌تر شدند؛ اما تعداد انگشت‌شماری از آن‌ها تغییری ندارند.

قیمت خودرو امروز ۱۷ دی ۱۴۰۲ | کدام خودرو ۱۴۰ میلیون تومان گران شد؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

قیمت خودرو امروز، یک‌شنبه، 17 دی 1402، نسبت به روز گذشته صعودی است. بازار خودروهای داخلی و مونتاژی به صورت یکپارچه افزایشی گزارش می‌شود؛ اما برخی از مدل‌ها نیز به چشم می‌خورد که تغییری نداشتند.

افزایش نرخ دلار آزاد تا نزدیکی کانال 51 هزار تومان در روز گذشته یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار روی قیمت خودرو از آغاز روند معاملات روز جاری است. از سوی دیگر خبر دریافت مجوز فروش خودرو با پنج درصد زیر قیمت حاشیه بازار، می‌تواند یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار روی افزایش قیمت باشد. البته که این خبر فعلاً به صورت رسمی تأیید نشده و اجرای آن در هاله‌ای از ابهام است.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی بازار غالباً صعودی است.

کوییک دنده‌ای R از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا محسوب می‌شود که طی هفته‌های گذشته نوسانات جزئی داشت؛ اما امروز 15 میلیون تومان گران‌تر شده و به نرخ 375 میلیون تومان رسیده است.

شاهین G از سدان‌های لوکس و رده بالای سایپا به شمار می‌رود که از هفته گذشته به کانال 600 میلیون تومان صعود کرده بود و امروز 11 میلیون تومان بالاتر و با 630 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

سمند سورن پلاس بنزینی یکی از سدان‌های پرطرفدار ایران خودرو به شمار می‌رود که 20 میلیون تومان افزایش قیمت دارد و با 650 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژوپارس LX TU5 از هم‌رده‌های سمند سورن بوده اما به دلیل محبوبیت بیشتر در بازار، از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. این خودرو با صعود 23 میلیون تومانی به کانال 725 میلیون تومان رسید.

قیمت روزانه خودرو داخلی 2_page-0001 (1)

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی نوسان بیشتری نسبت به داخلی‌های بازار دارد.

جک S5 نیوفیس یکی از پرفروش‌ترین محصولات کرمان موتور به شمار می‌رود. این کراس‌اوور چینی 70 میلیون تومان افزایش قیمت دارد و به نرخ یک میلیارد و 380 میلیون تومان رسیده است.

فردا SX5 کراس‌اوور مونتاژی شرکت فرداموتورز یکی از معدود خودروهایی است که در ماه‌های گذشته تغییرات چندانی نداشت؛ اما امروز با صعود 50 میلیون تومانی به کانال یک میلیارد و 200 میلیون تومان رسید.

هایما 8S که از جدیدترین خودروهای مونتاژی ایران خودرو به شمار می‌رود که یکی از رکوردداران افزایش قیمت در بازار خودروهای مونتاژی است. این کراس‌اوور چینی 110 میلیون تومان گران‌تر شده و با میلیارد و 785 میلیون تومان معامله می‌شود.

دیگنیتی پرستیژ یکی از محبوب‌ترین کراس‌اوورهای بهمن موتور توانست لقب بیشترین افزایش قیمت را نصیب خود کند. این خودرو تنها در یک روز 140 میلیون تومان گران‌تر شد و به قیمت دو میلیارد و 200 میلیون تومان رسید.

قیمت روزانه خودرو خارجی 2_page-0001 (1)

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

همان‌طور که کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند، واردات خودرو نتوانست در زمان مقرر اجرایی شود و بسیاری از متقاضیان منتظر را دوباره به سوی بازار خودرو کشاند. از سوی دیگر، انتشار برخی همانند فروش خودرو با پنج درصد زیر قیمت حاشیه بازار توسط خودروساز نیز بر افزایش قیمت خودرو تأثیرگذار خواهد بود. در صورتی که دولت نتواند با واردات و تحویل گسترده خودروهای خارجی، اعتماد از دست رفته خریداران را بازگرداند، احتمال می‌رود که این افزایش قیمت‌ها ادامه‌دار باشند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    Markets

    دیگر رسانه ها