کد خبر: 700122
تاریخ انتشار :

روزنامه همشهری خطاب به شورای نگهبان:

مخاطب رهبری درباره انتخابات شما بودید؛ روش احرازصلاحیت‌ها را ارتقا دهید

شورای نگهبان باید ارتقا پیدا کند. بدون شک یکی از نهاد‌های مخاطب رهبری در ایجاد مشارکت و رقابت، شورای نگهبان است. روشن است که این به معنای ارتقای روش احراز صلاحیت‌هاست تا غیرمنصفانه و غیرعادلانه کسی از رقابت حذف نشود.

مخاطب رهبری درباره انتخابات شما بودید؛ روش احرازصلاحیت‌ها را ارتقا دهید
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

روزنامه همشهری مخاطبان سخنان دیروز رهبر انقلاب درباره انتخابات را دسته‌بندی کرده است.

چندین سخنرانی پیاپی و اخیر رهبری انقلاب، مربوط به مشارکت در انتخابات بوده است. به روشنی می‌توان گفت از نگاه رهبر انقلاب اسلامی مشارکت و حضور مردم در صحنه، حتی از نحوه انتخاب‌شان نیز مهم‌تر است، اما چه کسانی باید این سخنان را به خود بگیرند؟ مخاطب خاص این سخنان چه کسانی‌اند و باید چه کنند؟ شورای نگهبان باید ارتقا پیدا کند. بدون شک یکی از نهاد‌های مخاطب رهبری در ایجاد مشارکت و رقابت، شورای نگهبان است. روشن است که این به معنای مصلحت‌سنجی نیست، بلکه به معنای ارتقای روش احراز صلاحیت‌هاست تا غیرمنصفانه و غیرعادلانه کسی از رقابت حذف نشود.

این روزنامه همچنین افزوده است: مطابق منظومه انقلاب اسلامی، مشارکت و حضور مردم در صحنه مهم‌تر از رسیدن به قدرت ولو برای خدمت است. پس اکیدا باید از این تلقی انحرافی که مشارکت کمتر منجر به پیروزی در انتخابات می‌شود، فاصله گرفت؛ ولو تلقی گروهی اقلیت باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها