کد خبر: 700405
تاریخ انتشار :

نسخه امیر الهامی برای قوی شدن در فضای مجازی

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با تاکید بر اینکه مهمترین وظیفه ما در راستای اجرای منویات رهبر انقلاب، پرهیز از ناامیدی مردم و قوی‌شدن در حوزه فضای مجازی است، گفت: برای تاثیرگذاری در این حوزه باید صاحب سبک شویم.

نسخه امیر الهامی برای قوی شدن در فضای مجازی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

امیر سرتیپ علیرضا الهامی در آئین اختتامیه اولین جشنواره تولیدات فضای مجازی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب درباره فضای مجازی تدابیر خاص و تذکرهایی دارند و افکار و نگاه ها را به این سمت سوق دادند بر این اساس امروز ما وظیفه داریم در این حوزه اثرگذار باشیم.

وی با بیان اینکه ابتدا باید فهم درست و مناسبی در مسیری که پا گذاشته ایم، داشته باشیم، افزود: امروز فضای مجازی فرصتی مناسب برای ترویج دستاوردهای انقلاب و معارف اسلامی در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و دفاعی در عرصه ملی و بین‌المللی به وجود آورده است.

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با تاکید بر اینکه امروز انواع تهدیدات مختلف کشور را مورد هدف قرار داده است، ادامه داد: باید بفهمیم بزرگی و حساسیت کار کجاست؟ وقتی فهم مناسبی در این زمینه داشته باشیم آگاهانه پا در مسیر گذاشته می شود و بهتر عمل می کنیم.

سرتیپ الهامی به اهمیت و جایگاه فضای مجازی از دیدگاه فرماندهی معظم کل قوا اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب در جایی فرموده اند که فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد و عرصه فرهنگی، عرصه جهاد است. ایشان همچنین اظهار داشتند که وقتی درباره جهاد صحبت می کنیم و می گوییم جهاد یعنی صحنه رزمی حاکم است و در این صحنه دو طرف مقابل هم صف آرایی کرده اند اما ممکن است ابزارهای مورد استفاده دو طرف متفاوت باشد.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرموده اند که دشمن با ابزار فضای مجازی ایمان، غیرت و اعتقادات جوانان را نشانه می گیرد، گفت: نشان می دهد که جوانان نقطه قوت ما است همان موضوعی که دشمن قبل از رواج فضای مجازی هم از آن ترس داشت بنابراین وقتی تمرکز دشمن با ابزار فضای مجازی به دنبال آسیب رساندن به ایمان، غیرت و اعتقادات نسل جوان ما است، وظیفه ما باید متناسب با این تهدیدات باشد یعنی با تمام قدرت در این حوزه صف‌آرایی کنیم و بدانیم در چه مسیر مهمی گام برداشته‌ایم.

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با تاکید بر اینکه باید بدانیم در چه مسیری و با چه فضایی روبرو هستیم، گفت: وقتی رهبر انقلاب ارزش و اهمیت فضای مجازی را به اندازه خود انقلاب عنوان می کنند بنابراین رزمندگان جهاد فرهنگی باید در این عرصه تلاش مضاعف داشته باشند.

سرتیپ الهامی با بیان اینکه امروز گام های اولیه را در حوزه فضای مجازی برداشته ایم و به یک فهم و بلوغ در این حوزه رسیده ایم، گفت: برای پیشبرد اهدافمان باید برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشته باشیم، اقداماتمان را نظام‌مند کنیم و ابزارهای ارزیابی را تعیین و آنها را مورد سنجش قرار دهیم تا بفهمیم نقطه شروع‌مان کجا بوده و امروز به کجا رسیده‌ایم و در مسیر صحنه جهاد فرهنگی حرکت کرده‌ ایم یا نه و به این نظام‌مندی یک نگاه مدیریتی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه حوزه مجازی، فضای فرصت‌ها و تهدیدات است، افزود: چنانچه بتوانیم کنترل و مدیریت درستی در فضای مجازی داشته باشیم، در این صورت، فرصت‌های زیادی برای ما خواهد داشت و راه رشد و توسعه را در تمام زمینه‌ها تسریع خواهد کرد و در صورت عدم مهار و رها شدگی این فضا، از ناحیه مسئولان امر، دچار آسیب‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی می شویم.

وی در ادامه با بیان این که رهبری در این حوزه چند دستور و تکلیف را بر عهده ما نهاده اند، گفت: رهبر معظم انقلاب بر گسترش ادبیات اسلامی در جامعه، پرهیز از ناامیدسازی مردم و قوی شدن کشور در فضای مجازی تاکید کرده اند بنابراین از مهمترین وظایف ما در راستای اجرای منویات رهبری پرهیز از ناامیدی مردم است چرا که تمرکز دشمن بر ناامید کردن مردم است. همچنین باید ویژگی های قوی شدن در این حوزه را احصا کنیم باید صاحب سبک شویم تا بتوانیم تاثیرگذار باشیم.

سرتیپ الهامی با تاکید بر این که باید به آسیب های فردی، خانوادگی و اجتماعی این حوزه دقت شود تا تهدید نشویم، تصریح کرد: زمانی که دائم در این حوزه فعال باشیم اگر مکانیزم دفاعی فراهم نشود، به طور قطع آسیب زا خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از آسیب های این حوزه شکاف نسل ها است و باید متوجه این شکاف باشیم.

امروز نوک پیکان دشمن نسل جوان و کم تجربه است

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی ارتش در ادامه این آیین گفت: امروز فضای مجازی به بخش بزرگی از زندگی مردم تبدیل و پیوست شده است از این رو فضای مجازی هم می تواند فرصت و هم تهدید باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد بهمن افزود: هوشیاری در برابر شبیخون فرهنگی، مقابله با جنگ دشمن است که تمام توان خود را برای ضربه زدن به نظام اسلامی بکار گرفته است.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه ما باید بر اساس واقعیت ها در فضای مجازی فعالیت و خودمان واقعیت ها را روایت کنیم قبل از آنکه دیگران برای ما و جامعه روایت کنند، گفت: ورود با بصیرت به حوزه فضای مجازی می تواند اثر بخش باشد و نقشه های شوم دشمن را کم اثر کند.

حجت‌الاسلام بهمن با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند فضای مجازی چندین برابر فضای حقیقی بزرگتر است و به زندگی دوم مردم تبدیل شده است، ادامه داد: با مدیریت استفاده صحیح از فضای مجازی در عرصه های مختلف می توانیم به نتایج و اهداف خوبی دست پیدا کنیم.

وی به ضرورت تولید محتوای اثر بخش برای خاموش کردن جنگ نرم بیگانگان اشاره کرد و گفت: توجه به تولیدات فاخر، تنوع کانال ها، هم افزایی فعالان فضای مجازی و تقسیم وظایف در حوزه تولید و ایجاد فضای متفاوت و اثر بخش در طراحی ها و ارائه مطالب مفید از نکات لازم و مورد توجه است.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی ارتش آگاه سازی نسل جوان برای مقابله با جنگ ترکیبی دشمن را امری مهم و حائز اهمیت دانست و گفت: امروز نوک پیکان دشمن نسل جوان و کم تجربه است.

حوزه جنگ نرم ۲۴ ساعته است

رئیس اداره فضای مجازی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه نیروی پدافند هوایی ارتش همواره در عرصه فضای مجازی و امور فرهنگی پیشرو و پیشگام بوده است، گفت: جشنواره تولیدات فضای مجازی به منظور ارتقا کیفی و کمی فعالیت های جهادی و فرهنگی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه فضای مجازی و تقویت استعدادیابی نیروهای علاقه مند و فعال در این حوزه برگزار شده است.

سرهنگ پاکرو اضافه کرد: حوزه جنگ نرم همانند عرصه عملیاتی پدافند به صورت ۲۴ ساعته است و یک لحظه غفلت در این حوزه می تواند عواقب ناگواری به دنبال داشته باشد؛ باید با هوشیاری کامل در برابر جنگ ترکیبی دشمن مقابله کنیم و با شناسایی نقاط ضعف دشمن اقدامات متقابل را انجام بدهیم.

آئین اختتامیه اولین جشنواره تولیدات فضای مجازی نیروی پدافند هوایی ارتش با حضور امیر سرتیپ علیرضا الهامی جانشین فرمانده این نیرو، حجت الاسلام والمسلمین بهمن رئیس اداره عقیدتی سیاسی نپاجا و سرهنگ پاکرو رئیس اداره فضای مجازی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در سالن همایش ستاد این نیرو برگزار شد.

در اولین جشنواره تولیدات فضای مجازی نیروی پدافند هوایی ارتش، ۱۲۰ اثر در حوزه های عکس، عکس نوشته، اینفوگرافی، ویدئو، مستند و موشن گرافی ارسال و پس از بررسی داوران، اثرات برتر معرفی شدند و به جشنواره نهایی ارتش "جهت" (جهاد همگانی تبیین) راه یافتند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها