کد خبر: 700427
تاریخ انتشار :

جزئیات چهارمین جلسه دادگاه تبعه سوئدی متهم به جاسوسی در ایران

دادگاه رسیدگی به اتهامات یوهان فلودروس، پیش از ظهر امروز یکشنبه (۲۴ دی‌ماه) در شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب اسلامی برگزار شد.

جزئیات چهارمین جلسه دادگاه تبعه سوئدی متهم به جاسوسی در ایران
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

کاردار سفارت سوئد در تهران نیز به همراه یک مترجم رسمی در این جلسه از دادگاه حضور پیدا کرد. 

قاضی افشاری با اشاره به قرائت کیفرخواست و تفهیم اتهام صورت گرفته در جلسات قبل از نماینده دادستان خواست مطالب خود را بیان کند.

قاضی خطاب به فلودروس تذکر داد سوالات نماینده دادستان و پاسخ‌های شما برای هیئت قضایی دادگاه موضوعیت دارد. از نماینده دادستان درخواست شده موارد را به شما یادآور شود و ما دفاعیات‌تان را بشنویم. نقش شما و ارتباطاتتان با وزارت دفاع سوئد حائز اهمیت است، زیرا شما در دفاعیات خود برای حضور در ایران مطالبی را مطرح کردید که ارتباطی با مسائل نظامی نداشته است.

در ادامه جلسه دادگاه، نماینده دادستان با اشاره به اظهارات متهم در جلسات گذشته سوالاتی را درباره ارتباطات وی با وزارت دفاع و ارتش سوئد، ایمیل‌هایی که از تلفن همراه متهم در این رابطه مستند سازی شده و سفر‌های متهم به ایران و دیدار‌های وی با عناصر اطلاعاتی سفارت‌های چند کشور اروپایی پرسید.

نماینده دادستان تاکید کرد، سوالات مطرح شده در راستای انکارات متهم در جلسات قبل، مبنی بر فعالیت نظامی وی، علت یادگیری زبان فارسی و ارتباطش با وزارت دفاع و ارتش سوئد بود و مطلقا تصمیم به اتهام جدید و بازجویی نیست.

پس از سوالات نماینده دادستان و پاسخ‌های متهم، قاضی ضمن اعلام ختم این جلسه گفت رسیدگی به پرونده در جلسه آینده ادامه خواهد یافت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها