کد خبر: 700485
تاریخ انتشار :

خبرمهم/ حمله موشکی به آمریکا | سنتکام واکنش نشان داد

فرماندهی ستاد مرکزی آمریکا مدعی شد که یک موشک یمنی را که به سمت ناوشکن لابون در دریای سرخ شلیک شده بود، رهگیری کرده است.

خبرمهم/ حمله موشکی به آمریکا | سنتکام واکنش نشان داد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 فرماندهی ستاد مرکزی آمریکا (سنتکام) بامداد امروز دوشنبه اعلام کرد که یک موشک را که از مناطق تحت کنترل ارتش یمن به سمت ناوشکن آمریکایی لابون در جنوب دریای سرخ شلیک شده بود، رهگیری کرده است.

بنا به ادعای سنتکام این حادثه دیروز یکشنبه رخ داده و جنگنده آمریکایی موشک شلیک شده از نوع کروز را رهگیری و قبل از اصابت به هدف منهدم کرده است.

هنوز این ادعای آمریکا از سوی دولت و ارتش یمن تأیید یا رد نشده است. دولت نجات ملی یمن، مستقر در صنعاء از زمان حمله زمینی رژیم اسرائیل به نوار غزه در پنجم آبان ماه، در حمایت از فلسطینیان و مقاومت غزه اعلام کرد که کشتی‌هایی اسرائیلی و نیز کشتی‌هایی که در بنادر فلسطین اشغالی پهلو بگیرند، اجازه عبور از دریای سرخ را نخواهد داد و اگر این کشتی‌ها به هشدارها پاسخ ندهند هدف حمله قرار خواهند گرفت.

آمریکا و انگلیس بامداد جمعه گذشته و نیز شنبه این هفته بعد از تصویب قطعنامه علیه انصارالله یمن روز قبل از حمله که در آن این عملیات‌های ضدصهیونیستی را محکوم کرده و آن را حمله به همه کشتی‌ها دانسته بود، به اهداف در چند استان یمن مانند صنعاء، صعده، حدیده و تعز حمله موشکی کردند. حمله دوم (شنبه) مشترک نبود و آمریکا به تنهایی چند هدف نظامی ادعایی را هدف قرار داد.

رهبران انصارالله و مقامات دولت نجات ملی از جمله مهدی المشاط اعلام کردند که این حملات آمریکا و انگلیس مانع از عملیات ضد صهیونیستی یمن در حمایت از غزه نخواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها