کد خبر: 700598
تاریخ انتشار :

جدیدترین موضع ایران درمورد اسرائیل

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن بی اساس خواندن ادعاهای نخست‌وزیر استرالیا گفت که این کشور در مسیر اشتباهی گام برداشته و با اقدامات ثبات زدای آمریکا در منطقه همراهی می‌کند.

جدیدترین موضع ایران درمورد اسرائیل
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (سه‌شنبه) ۲۶ دی ماه به ادعاهای بی اساس نخست‌وزیر استرالیا درباره ایران واکنش نشان داد.

وی اینگونه اتهام زنی‌ها به جمهوری اسلامی ایران را  ناعادلانه و بی اساس خواند و افزود: دولت استرالیا به خوبی از نقش و جایگاه مهم ایران در برقراری صلح و ثبات در افغانستان، مبارزه مؤثر با پدیده شوم و خطرناک تروریسم داعش و گروه‌های افراطی در منطقه و تامین امنیت انرژی در یکی از مهمترین آبراه‌های بین‌المللی جهان آگاه است. 

کنعانی عنوان کرد: متأسفانه با وارونه دیدن واقعیت‌های منطقه و با حمایت‌های یکجانبه و عدم جدیت در توقف کشتار مردم بی گناه غزه از سوی رژیم صهیونسیتی و همچنین پشتیبانی از اقدامات خودسرانه آمریکا و انگلیس در حمله نظامی به یمن و نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور، استرالیا مجددا بعد از تجربه تلخ همراهی با ائتلاف آمریکایی در عراق و افغانستان، در مسیر اشتباهی گام برداشته و با اقدامات ثبات زدای ایالات متحده در منطقه همراهی می‌کند. 

وی بیان کرد: جا دارد از افکار عمومی بیدار و عدالتخواه استرالیا که با حمایت از ملت مظلوم فلسطین خواهان توقف حملات سبعانه رژیم صهیونیستی علیه زیرساخت‌های مدنی و زنان و کودکان فلسطینی شده‌اند، قدردانی کنیم و از دولتمردان استرالیایی هم می‌خواهیم که بعد مسافت جغرافیایی، مانع دوراندیشی سیاسی آنها در درک حقایق سیاسی و امنیتی منطقه  نشود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها