کد خبر: 701279
تاریخ انتشار :

پیشنهاد اسرائیل برای آتش‌بس ۲ ماهه در غزه

یک وبگاه آمریکایی شامگاه دوشنبه به نقل از مقام‌های صهیونیست نوشت که تل‌آویو پیشنهادی مبنی بر توقف دو ماهه جنگ غزه در ازای آزادی تمام اسرای صهیونیست را داده است.

پیشنهاد اسرائیل برای آتش‌بس ۲ ماهه در غزه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ناممه نیوز - پایگاه خبری «آکسیوس» شامگاه دوشنبه جزئیات بیشتری از پیشنهاد جدید رژیم صهیونیستی برای آتش‌بس موقت در نوار غزه را به نقل از مقام‌های تل‌آویو منتشر کرد.

آکسیوس در گزارشی به نقل از مقام‌های صهیونیست نوشت که تل‌آویو پیشنهادی مبنی بر توقف دو ماهه جنگ غزه در ازای آزادی تمام اسرای صهیونیست را داده است.

این مقام‌ها که نامشان فاش نشد، به آکسیوس گفتند که تل‌آویو منتظر پاسخ حماس است و خوش‌بینی محتاطانه‌ای نسبت به پیشبرد این توافق در روزهای آتی دارد.

در این گزارش آمده است: «پیشنهاد اسرائیل بخشی از یک توافق چند مرحله‌ای است که شامل توقف دو ماهه جنگ و آزادی همه گروگان‌ها می‌شود».

آکسیوس این پیشنهاد را از آن جهت مهم می‌داند که با وجود مشمول نشدن شرطی برای پایان جنگ در آن، اما طولانی‌ترین بازه زمانی وقفه درگیری‌ها را که رژیم صهیونیستی از آغاز جنگ غزه پیشنهاد کرده، در خود دارد.

مقام‌های آمریکایی نیز به این پایگاه خبری گفتند که رسیدن به چنین توافقی شاید تنها راه احتمالی برای برقراری آتش‌بس در نوار غزه باشد.

این در حالی است که پیشتر «سامی ابوزهری» از رهبران جنبش حماس، ضمن زیر سؤال بردن این طرح ادعایی، گفت: «هدف از پیشنهاد آتش‌بس که مطرح شده، فرو نشاندن خشم مردم اسرائیل است»./ فارس

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها