کد خبر: 701579
تاریخ انتشار :

برگزاری اولین جلسه دادگاه مهاجم سفارت آذربایجان در ایران در سالگرد حادثه

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در بیانیه‌ای با اشاره به سالگرد حمله یک مهاجم مسلح به سفارت این کشور در تهران از قول طرف ایرانی اعلام کرد که اولین جلسه دادگاه امروز برگزار می‌شود.

برگزاری اولین جلسه دادگاه مهاجم سفارت آذربایجان در ایران در سالگرد حادثه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در بیانیه ای با اشاره به سالگرد حمله یک مهاجم مسلح به سفارت این کشور در آذربایجان که منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن دو نفر از پرسنل این سفارت خانه شد، از قول طرف ایرانی اعلام کرد که پس از طی یک پروسه طولانی، اولین جلسه محاکمه عامل این اقدام تروریستی در تاریخ 27 ژانویه 2024 همزمان با سالگرد حمله تعیین شد.

در این بیانیه همچنین آمده است: طی یک سال گذشته تماس‌های منظم بین مقامات و نهادهای ذیربط دو کشور در راستای رفع وضعیت جمهوری آذربایجان و ایران در ارتباط با حمله تروریستی، مجازات شدید عوامل سازماندهی و تامین امنیت کامل سفارت ادامه داشته و طرف آذربایجانی انتظارات را به طرف مقابل منتقل کرده است. طرف ایرانی در جریان اقدامات تحقیقاتی مرتباً طرف آذربایجانی را مطلع کرده است.

در نتیجه حمله به سفارت آذربایجان در تهران، یک کارمند این سفارت کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند. یاسین حسین‌زاده عامل حمله به سفارت بود که دلیل حمله خود را انگیزه های شخصی و برای پیدا کردن نشانی از همسرش خوانده بود که تبعه آذربایجان بوده و مدتی بود که ناپدید شده بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها