کد خبر: 701598
تاریخ انتشار :

«نامه نیوز» گزارش می‌دهد

پزشکیان سرلیست می‌شود؟

مسعود پزشکیان گفته که از چپ و راست با او برای سرلیستی صحبت کرده‌اند اما این صحبت‌ها از طرف لاریجانی و روحانی نبوده است.

پزشکیان سرلیست می‌شود؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - فرصت زیادی تا انتخابات مجلس شورای اسلامی نمانده و تکلیف بررسی صلاحیت نامزدها نیز روشن شده است، گروه‌های مختلف سیاسی در تلاش هستند تا با امکانات و نیروهایی که در اختیار دارند، لیست‌ها را نهایی کرده و وارد این کارزار شوند. اگرچه که هنوز هم مبهم‌ها و مجهول‌هایی باقی است. گویا همچون انتخابات‌های پیشین قرار نیست که قبل از دقیقه نود تکلیف خیلی مسائل روشن شود. مثلا هنوز نمی‌دانیم که گروه‌های مختلف اصولگرایی بالاخره کنار هم آمده و وحدت می‌کنند یاخیر؟ مبهم‌ها در جبهه اصلاح‌طلبی البته بیشتر است، چراکه با توجه به راهبرد مشخص شده از سوی جبهه اصلاحات اصلا نمی‌دانیم که این جریان سیاسی نهایت لیستی ارائه می‌کند یا خیر. 

بر اساس آنچه تا کنون روشن شد، اگر همه اصلاح‌طلبان نیز حاضر به مشارکت در این انتخابات و قرار دادن خود در معرض رای مردم نشوند، برخی گروه‌های این جریان کنار نخواهند نشست و شانس خود برای کسب کرسی‌های مجلس را از دست نخواهند داد. درباره لیست و سرلیست این گروه نیز اما ابهاماتی در کار است. 

ابهاماتی که مرور برخی اظهارنظرها در روزهای اخیر می‌تواند به روشن شدن آن کمک کند. مثلا مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز در مجلس گفته که:برای سرلیستی بنده در انتخابات مجلس برای حوزه تهران از طرف جریان چپ و راست صحبت شده است.

او این را همه گفته که «صحبت در این رابطه از طرف آقای لاریجانی و روحانی نبوده است».

حال اگر طیف لاریجانی و روحانی را از آن گروهی که خواهان سرلیستی پزشکیان هستند، کنار بگذاریم تنها اصلاح‌طلبان می‌مانند که احتمالا خواهان سرلیست شدن پزشکیان خواهند بود. به اضافه اینکه نگاهی به گزینه‌های موجود این جریان سیاسی این گمانه را تقویت خواهد کرد، چراکه به نظر می‌رسد آنها گزینه بهتر، مطرح‌تر و رای‌آور تری که پتانسیل سرلیستی داشته باشد را در اختیار ندارند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها