کد خبر: 701613
تاریخ انتشار :

وزیر ارتباطات: سیگنال ماهواره مهدا دریافت شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از دریافت سیگنال ماهواره مهدا پس از پرتاب موفقیت‌آمیز با ماهواره بر سیمرغ خبر داد و اعلام کرد: این دستاورد مهم را به مردم عزیز و متخصصین فضایی تبریک می‌گویم.

وزیر ارتباطات: سیگنال ماهواره مهدا دریافت شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایرانی نوشت: به لطف خدا یازدهمین پرتاب در دولت سیزدهم باموفقیت انجام و برای نخستین‌بار، ماهواره‌بر سیمرغ بطور همزمان ماهواره مهدا و 2محموله تحقیقاتی دیگر را باموفقیت در مدار قرارداد وسیگنال مهدا هم دریافت شد.

وی افزود: این دستاورد مهم را به مردم عزیز، متخصصین فضایی بویژه همکارانم در پژوهشگاه فضایی و وزارت دفاع تبریک عرض می‌کنم.

امروز در آستانه دهه فجر و چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نخستین بار سه ماهواره ایرانی، با ماهواره بر سیمرغ با موفقیت به فضا پرتاب شد که ماهواره‌های «مهدا» و دو نانو ماهواره ساعتی پیش با موفقیت در مدار قرار گرفتند.

ماهواره «مهدا» از ماهواره‌های سبک وزن پژوهشگاه فضایی ایران برای آزمایش زیرسامانه‌های توسعه یافته ماهواره‌ای ساخته شده است.

ماموریت اصلی این ماهواره، بررسی صحت عملکرد ماهواره‌بر سیمرغ در تزریق چندگانه محموله‌های فضایی در مدار پایین زمین و ارزیابی عملکرد برخی از طراحی‌های جدید و قابلیت اطمینان فناوری‌های بومی در فضا است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها