کد خبر: 701731
تاریخ انتشار :

فوری/ درخواست سناتور آمریکایی برای اقدام نظامی علیه ایران

سناتور تندروی ایالت کارولینای جنوبی در واکنش به حمله هواپیمای بدون سرنشین در اردن که منجر به کشته شدن سه نظامی آمریکایی و زخمی شدن ۲۵ نفر شد، خواستار اقدام نظامی علیه ایران شد.

فوری/ درخواست سناتور آمریکایی برای اقدام نظامی علیه ایران
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«لیندزی گراهام» سناتور تندروی ایالت کارولینای جنوبی در واکنش به حمله هواپیمای بدون سرنشین در اردن که منجر به کشته شدن سه نظامی آمریکایی و زخمی شدن ۲۵ نفر شد، خواستار اقدام نظامی علیه ایران شد.

وی با انتقاد از سیاست‌های دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا در قبال ایران، گفت که وقتی دولت بایدن می‌گوید «انجام نده»، ایرانی‌ها «انجام می‌دهند». لفاظی های دولت بایدن در ایران بر سر زبان ها افتاده است. سیاست بازدارندگی آنها علیه ایران به طرز بدی شکست خورده است. بیش از ۱۰۰ حمله علیه نیروهای آمریکایی در منطقه صورت گرفته است.

وی در بیانیه خود ادامه داد: «من به خانواده قهرمانان کشته شده خود در اردن تسلیت می گویم. من همچنین برای مجروحان آرزوی بهبودی کامل دارم. نیروهای ما در اردن و سوریه برای محافظت از آمریکا و ایجاد ثبات در یک منطقه آشفته آنجا هستند. از خدمات و فداکاری آنها همیشه قدردانی خواهد شد. آنها قهرمانان واقعی هستند».

مواضعی توجیه‌ناپذیر، خواستار انتقام‌گیری از ایران برای حمله هواپیمای بدون سرنشین شد.

وی در بیانیه خود مدعی شد: «تنها چیزی که ایران درک می کند زور است. تا زمانی که آنها با زیرساخت ها و پرسنل خود هزینه‌ای را پرداخت نکنند، حملات به نیروهای آمریکایی ادامه خواهد داشت».

گراهام در بیانیه خود ادامه داد: «تلاش‌های لوید آستین، وزیر دفاع برای جلوگیری از تجاوز به نیروهای ما در منطقه به‌شدت شکست خورده است. من مدت‌هاست که اعتمادم به تیم امنیت ملی بایدن برای بازدارندگی ایران را از دست داده‌ام. اگر آنها اکنون سیاست‌های خود را تغییر ندهند، تعداد بیشتری از نیروهای آمریکایی در منطقه بهای آن را خواهند پرداخت».

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها