کد خبر: 701753
تاریخ انتشار :

قیمت خودرو امروز ۹ بهمن ۱۴۰۲ | پس‌لرزه‌های ارزی در بازار خودرو

قیمت خودرو امروز، دوشنبه، 9 بهمن 1402، روند صعودی را در پیش گرفت و تکانه‌های شدیدی در بازار مشاهده می‌شود. افزایش قیمت خودروها را می‌توان پاسخ بازار خودرو به افزایش نرخ ارز دانست که می‌تواند آرامش نسبی بازار خودرو را از بین ببرد.

قیمت خودرو امروز ۹ بهمن ۱۴۰۲ | پس‌لرزه‌های ارزی در بازار خودرو
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

قیمت خودرو امروز، دوشنبه، 9 بهمن 1402، پس‌لرزه‌های ارزی را تجربه می‌کند. در بازار خودرو امروز خبری از کاهش قیمت هیچ محصولی نیست و تمامی خودروهای مورد بررسی اعم از داخلی و مونتاژی روند رو به رشدی را در پیش گرفته‌اند.

 افزایش قیمت خودروها را می‌توان واکنشی به افزایش نرخ ارز دانست. طبق بررسی‌ها تا ظهر امروز قیمت هر دلار تا 57 هزار و 500 تومان هم افزایش پیدا کرد. ادامه این روند می‌تواند آرامش نسبی بازار خودرو را برهم زند و تمام رشته‌های وزارت صمت مبنی بر گفتاردرمانی را پنبه کند.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی در اکثر محصولات افزایشی است و تنها چند خودرو با ثبات قیمت نسبت به روزهای گذشته مواجه هستند.

پرچمدار افزایش قیمت در بازار محصولات داخلی، پژو 206 تیپ 2 است که در سال گذشته توسط شرکت ایران‌خودرواز خطوط تولید کنار گذاشته شد. این خودرو با 20 میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به روزگذشته، در نهایت 575 میلیون تومان از سوی فروشندگان قیمت‌گذاری می‌شود.

دنا پلاس دنده‌ای به دلیل عدم انطباق با استانداردهای 85گانه مدتی است که از سوی شرکت ایران خودرو به بازار عرضه نمی‌شود، این کاهش عرضه می‌تواند دلیل افزایش قیمت 9 میلیون تومانی دنا پلاس به شمار بیاید. دنا پلاس دنده‌ای در میان خریداران و فروشندگان 759 میلیون تومان داد و ستد می‌شود.

شاهین دنده‌ای محصول گروه خودروسازی سایپا در بازار خودرو امروز  675 میلیون تومان به فروش رسید تا افزایش قیمت 8 میلیون تومانی نسبت به روزگذشته را به نام خود ثبت نماید.

گران‌ترین خودرو اتوماتیک ساخت داخل یا همان تارا v4 دنده اتوماتیک نیز با قیمت 1.080 میلیون تومان نسبت به روزگذشته با افزایش قیمت 16 میلیون تومانی معامله شد.

داخلی 2

قیمت خودروهای مونتاژی

بیشترین افزایش قیمت در این بخش از بازار خودرو متعلق به دو شرکت بزرگ خودروساز بخش خصوصی است.

دو محصول آریزو 6 پرو و تیگو 7 پرو شرکت مدیران خودرو بیشترین افزایش قیمت را به نام خود ثبت کرده‌اند. آریزو 6 پرو با 80 میلیون تومان و تیگو 7 پرو با 47 میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به روزگذشته در بازار قیمت گذاری شدند. هر یک از این دو محصول به ترتیب 1.550 و 1.850 میلیون تومان از سوی مالکین اعلام قیمت می‌شوند.

محصولات شرکت خودروسازی کرمان موتور نیز با افزایش قیمت چشم‌گیری در بازار خودرو مواجه هستند. خودرو جک S5 نیو‌فیس و پیکاپ کی ام سی T8 هر کدام به ترتیب با قیمت نهایی 1.650 میلیون تومان و 1.560 میلیون تومان در بازار معامله شدند تا افزایش قیمت 11 و 21 میلیون تومانی را نسبت به روزگذشته به نام خود ثبت نمایند.

خارجی 2

پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

نوسان قیمت ارز و کمبود احتمالی خودرو در بازار، جای هیچ‌گونه پیش‌بینی را در صنعت خودرو باقی نمی‌گذارد و تنها می‌توان به بیان عواقب آن که می‌تواند افزایش تورم، ورود مجدد سرمایه‌های سرگردان به بازار خودرو و عدم توانایی خرید خودرو از سوی مردم است، اشاره کرد. از این روی اگر نهادهای مربوطه نتوانند کنترل قیمت دلار را به‌دست بگیرند عملا سیاست‌های کنترلی بازار خودرو مانند واردات با شکست مواجه خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    Markets

    دیگر رسانه ها