کد خبر: 702164
تاریخ انتشار :

پاشینیان: ارمنستان باید به فکر تعمیق روابط نظامی با فرانسه و آمریکا باشد

نخست‌وزیر ارمنستان گفت که ایراوان دیگر به روسیه به عنوان شریک اصلی دفاعی و نظامی تکیه نداشته و باید به ایجاد روابط نزدیک‌تر با آمریکا و فرانسه بیندیشد.

پاشینیان: ارمنستان باید به فکر تعمیق روابط نظامی با فرانسه و آمریکا باشد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، ارمنستان، یک جمهوری کوچک شوروی سابق که با گرجستان، آذربایجان، ایران و ترکیه هم مرز است، نخست‌وزیر ارمنستان گفت که ایراوان دیگر به روسیه به عنوان شریک اصلی دفاعی و نظامی تکیه نداشته و باید به ایجاد روابط نزدیک‌تر با آمریکا و فرانسه بیندیشد.

نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان در پاسخ به سوالی درباره اصلاحات نیروهای مسلح به رادیو ارمنستان گفت: ما باید درک کنیم که واقعاً با چه کسی می‌توانیم روابط نظامی-فنی و دفاعی را حفظ کنیم. قبلاً این مشکل ساده بود زیرا چنین سؤالی وجود نداشت و هیچ مشکلی برای ایجاد مفهوم وجود نداشت. قبلاً ۹۵ تا ۹۷ درصد روابط دفاعی ما با فدراسیون روسیه بود. اکنون این نمی‌تواند به دلایل عینی و ذهنی ادامه داشته باشد. 

او گفت ارمنستان باید به این فکر کند که چه روابط امنیتی با آمریکا، فرانسه، هند و گرجستان ایجاد کند.

پاشینیان روسیه را به عدم حمایت از ارمنستان در عملیات نظامی جمهوری آذربایجان برای کنترل مجدد منطقه جداشده قره باغ کوهستانی متهم می‌کند، روسیه اما می گوید که ناکامی خود پاشینیان در مدیریت رقابت‌های پیچیده قفقاز جنوبی عامل شکست مبارزان ارمنی در قره‌باغ در سال ۲۰۲۳ بوده است.

آذربایجان فرانسه را متهم کرده است که بذر یک جنگ جدید را با ارسال تسلیحات به ارمنستان می‌پاشد که مورد استقبال آمریکا نیز هست.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها