کد خبر: 702796
تاریخ انتشار :

سفیر ایران در دمشق: با قدرت در سوریه حضور داریم

سفیر ایران در سوریه با اشاره به روابط راهبردی تهران و دمشق گفت: بر اساس قوانین بین المللی و با قدرت در سوریه حضور داریم و هرگز عقب نشینی نخواهیم کرد.

سفیر ایران در دمشق: با قدرت در سوریه حضور داریم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش روزنامه «الوطن» سوریه، «حسین اکبری»‌ سفیر ایران در دمشق در نشست خبری که به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سفارت این کشور در دمشق برگزار شد، افزود: جمهوری اسلامی بر اساس منافع اقتصادی در هیچ منطقه ای از جهان شهید تقدیم نمی کند و هدفی بالاتر از آن دارد.

وی این مطلب را در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه «الوطن» مبنی بر صحت و سقم گزارش‌ رسانه‌ها مبنی بر اعمال فشار ایران بر سوریه بخاطر منافع اقتصادی، بیان کرد.

به گفته اکبری، جمهوری اسلامی اگر به دنبال منافع اقتصادی بود، مساله فلسطین را رها می کرد.

سفیر ایران در سوریه با تاکید بر اینکه روابط تهران و دمشق راهبردی و بر اساس اصول ارزش های دو کشور بنا شده است، افزود: سوریه نیز مانند ایران ۵۰ سال است که در محور مقاومت قرار دارد و برای آن هزینه پرداخت کرده است.

اکبری اضافه کرد که ایران بر اساس یک هدف بزرگ برای کمک و بنا به درخواست دولت سوریه، وارد این کشور شده و تاکنون قدم های بزرگی برای کمک به مردم سوریه برداشته است.

وی افزود: ما این روابط برادرانه با دمشق را ادامه خواهیم داد.

سفیر ایران در سوریه اظهار داشت: یک روز ایران به حمایت سوریه نیاز داشت و امروز این کشور به حمایت تهران نیاز دارد و ما به کمک سوریه شتافتیم.

وی با بیان اینکه سوریه و ایران نقاط مشترک اصولی دارند و روابط آنها تنها بر اساس منافع اقتصادی نیست، ادامه داد: برقراری روابط بین دو کشور تنها بر اساس منافع اقتصادی نیست و نخواهد بود.

اکبری در پاسخ به سوالی درباره اخبار منتشر شده در رسانه ها مبنی بر خروج مستشاران نظامی ایران از سوریه هم گفت: ما با هماهنگی کامل با دولت سوریه به صورت قانونی و بر اساس مقررات بین المللی در این کشور حضور داریم.

سفیر ایران در سوریه گفت: ما در شرایط سخت‌تری نسبت به شرایط کنونی و در موقعیتی که هیچ‌کس جرات حضور نداشت برای کمک به مردم و دولت سوریه در این کشور حضور یافتیم و اکنون شرایط بسیار بهتر از گذشته است و دولت آن هم از نظر امنیتی و سیاسی پایدارتر است.

وی افزود: دولت سوریه قوی است اما بخشی از خاک این کشور تحت اشغال است و ما بدون هماهنگی با این دولت هیچ اقدامی انجام نمی دهیم.

اکبری اضافه کرد: هر جایی که طرف سوری بخواهد، حضور خواهیم داشت و با همان قدرت در این کشور حاضر هستیم و هرگز عقب نشینی نمی کنیم.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها