کد خبر: 703009
تاریخ انتشار :

سفارت ایران در ایروان: از اجرای پروژه «چهار راه صلح» ارمنستان استقبال می‌کنیم

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان روز دوشنبه اعلام کرد که تهران با مفهوم پروژه«چهار راه صلح» دولت ارمنستان موافق است.

سفارت ایران در ایروان: از اجرای پروژه «چهار راه صلح» ارمنستان استقبال می‌کنیم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان روز دوشنبه اعلام کرد که تهران از اجرای مفهوم «چهار راه صلح» پیشنهادی توسط دولت ارمنستان حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری «آرمناپرس»، سفارت ایران در ایروان پایتخت ارمنستان اعلام کرد: «جمهوری اسلامی ایران از اجرای مفهوم چهارراه صلح حمایت می‌کند زیرا ما طرفدار گسترش ارتباطات در منطقه هستیم. ما از پروژه‌ای که به ایجاد فرصتی برای نقش ارمنستان در روابط اقتصادی پویا کمک می‌کند.»

بر اساس این گزارش، پروژه چهارراه صلح دولت ارمنستان برای برقراری ارتباط بین خلیج فارس، خلیج عمان، دریای سیاه، دریای خزر و دریای مدیترانه از طریق ی شبکه راه‌آهن منسجم و منطقه‌ای و از مسیر شمال-جنوب و شرق-غرب طراحی شده است.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است:«با فعال سازی کریدور ترانزیتی راهبردی خلیج فارس-دریای سیاه، توسعه و نقش ارمنستان در برقراری ارتباط بین دو قاره مهم و بزرگ را به طور موثر تضمین می‌کند. ایران نیز آمادگی شرکت‌های خود را برای مشارکت در توسعه این محور اعلام کرده است.»

مقامات ارشد ارمنستان بارها به اهمیت روابط با ایران اشاره کرده‌اند. «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان چندی قبل در مصاحبه با یکی از نشریات جمهوری چک از روابط خوب با ایران سخن گفت. وی گفت که هدف اصلی سیاست خارجی ارمنستان باید برقراری روابط عادی با همه همسایگان باشد. وی در این گفت‌وگو تاکید کرد که ارمنستان روابط خوبی با ایران دارد.

اخیرا نیز «آلن سیمونیان» رئیس پارلمان ارمنستان در توییتی با انتشار تصاویر پرچم‌های ایران و ارمنستان کنار هم نوشت: «ایران همسایه هزار ساله ماست، ایران دوست ارمنستان است. این دوستی ادامه خواهد داشت»

سفارت ایران در ایروان در این بیانیه افزود:«جمهوری اسلامی ایران از هر پروژه و ابتکاری که بتواند اهمیت راهبردی جاده شمال - جنوب ارمنستان را تقویت کند، استقبال می کند. یکی از ملزومات برقراری صلح پایدار در منطقه، توسعه ارتباطات همسایگان است.»

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها