کد خبر: 704725
تاریخ انتشار :

به نقل از دیگران؛

فعال اصلاح طلب: پایداری صحنه انتخابات را از چنگ قالیباف، حدادعادل و باهنر درآورد

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: صندوق رایی که مبتنی بر خواست مردم و همه طیف‌های فکری نباشد چه تفاوتی با صندوق گوجه ‌فرنگی دارد؟

فعال اصلاح طلب: پایداری صحنه انتخابات را از چنگ قالیباف، حدادعادل و باهنر درآورد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محمدجواد حق‌شناس، چهره سیاسی اصلاح‌طلب و عضو حزب اعتمادملی، در گفت و گو با منیبان در رابطه نتایج انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میزان اقبال مردم به این انتخابات گفت: همه افراد سیاسی و غیر سیاسی می‌دانستند که این انتخابات مجلس، سردترین انتخابات بعد از انقلاب ایران خواهد بود. 

او افزود: به دلیل عزمی که برای خالص سازی و یکدستی حاکمیت از سوی حلقه‌های قدرت در ایران در این انتخابات وجود داشت مردم هیچ امیدی به صندوق‌های رای نداشتند و این پیام را به ملت ایران دادند که چه آنها مشارکت داشته باشند و چه نه، صندوق رای در زندگی و سرنوشت آنها تاثیری نخواهد داشت. 

این چهره سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه ملت ایران با هوشمندی پاسخ نهادهای تندرو در ایران را دادند، افزود: ملت ایران با هوشمندی در این انتخابات ثابت کردند که نقش مجلس گرم کن را دیگر در انتخابات ها اجرا نخواهند کرد. 

او ادامه داد: باتوجه به عملکرد دولت و تصمیم‌گیران کشور در انتخابات اخیر کاملا مشخص بود طیفی که وارد مجلس دوازدهم می‌شوند پایداریچی هستند و با حداقل ترین مشارکت مردم تلاش می‌شود این افراد تندرو قدرت بگیرند. گروه پایداری حتی صحنه انتخابات را از چنگ قالیباف، حدادعادل و باهنر هم درآورد.

حق شناس در رابطه با همراهی محمد خاتمی با غالب افراد جامعه که در انتخابات شرکت نکردند، افزود: جریان اصلاح‌طلب مبتنی بر قدرت صندوق رای شکل گرفته و خاتمی با صندوق رای قهر نکرده است بلکه صندوق رای وجود نداشت که خاتمی یا هر شخصیت دیگری بخواهد با آن قهر کند. صندوق رایی که مبتنی بر خواست مردم و همه طیف‌های فکری نباشد چه تفاوتی با صندوق گوجه ‌فرنگی دارد؟ 

او در پایان افزود: عصر خالص‌سازی و آغاز آن از زمان به قدرت رسیدن ابراهیم رییسی شروع شد و با این انتخابات هم به رادیکال ترین شکل خود رسید.

منبع: منیبان

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها