کد خبر: 705009
تاریخ انتشار :

آخرین اخبار درباره وضعیت پرونده هواپیمای اوکراینی از زبان معاون رئیسی

معاون حقوقی رئیس‌جمهور درباره آخرین وضعیت پرونده هواپیمای اوکراینی توضیح داد.

آخرین اخبار درباره وضعیت پرونده هواپیمای اوکراینی از زبان معاون رئیسی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محمد دهقان، معاون حقوقی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره آخرین وضعیت پرونده هواپیمای اوکراینی اظهار کرد: پرونده هواپیمای اوکراینی در دو مرجع مورد رسیدگی قرار گرفته است، یک مرجع دیوان بین المللی دادگستری است که چند کشور اقامه دعوا علیه ایران انجام دادند. 

معاون حقوقی رئیس‌جمهور افزود: برخی از کشور‌ها در این پرونده نقشی ندارند و اینکه برخی کشور‌های اروپایی در پرونده مداخله کردند ایرادی بود که توسط ما گرفته شد. 

وی گفت: اینکه برخی از کشور‌ها مدعی عمدی بودن این اقدام شدند با عقل مطابقت ندارد، اگر جمهوری اسلامی بخواهد اقدامی انجام دهد، بر ضد دشمنان خود انجام می‌دهد. 

دهقانی ادامه داد: قبلا دادگاه ایکائو به نفع ما رای داده است، اما مجددا برخی از کشور‌ها علیه ایران شکایت کردند که ما در حال پیگیری این دو پرونده هستیم.

دولت از تشکیل پرونده کرسنت ۲ جلوگیری کرد

معاون حقوقی رئیس‌جمهور همچنین در حاشیه جلسه هیئت‌دولت گفت: ایران در پرونده شکایت شرکت «کرسنت»، که با محوریت و جولان افراد خائن و فاسد به جریان افتاد، بدون اینکه یک دلار گاز از طریق این شرکت بفروشد به پرداخت بیش از ۲ میلیارد دلار جریمه محکوم شد. 

معاون حقوقی رئیس‌جمهور افزود: با وجود خسارت سنگین کشور بابت صدور رای قطعی در پرونده کرسنت، دولت سیزدهم توانست از تشکیل پرونده کرسنت ۲ با تعیین خسارت بیش از پرونده نخست، جلوگیری کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها