کد خبر: 705094
تاریخ انتشار :

آیت الله نوری همدانی:

رهبری فریاد می‌زنند که مسؤلان مشکلات مردم را حل کنند، ولی نمی‌شنوند

آیت الله نوری همدانی خطاب به طلاب در آستانه ماه مبارک رمضان گفت: «امروز مردم علاوه بر مطالب ما به عمل ما کار دارند، اگر حرف و عمل یکی نباشد دین مردم ضربه خواهد دید. امروز شبهات سنگینی در فضای مجازی مطرح است، طلاب محترم سعی کنند نیاز‌ها را شناسایی کنند و طبق آن نیاز‌ها مطالب خود را ارائه کنند و از بیان مطالب ضعیف حقیقتا خودداری نمایند.»

رهبری فریاد می‌زنند که مسؤلان مشکلات مردم را حل کنند، ولی نمی‌شنوند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

این مرجع تقلید شیعیان که در مشهد مقدس بسر می‌برد در دیدار عده‌ای از فضلای حوزه علمیه و مبلغان با تأکید بر بهرمندی از ایام شعبان المعظم و آماده شدن برای ورود به ماه مبارک رمضان وظیفه روحانیت را بسیار مهم دانسته و گفت: افتخار کنیم طلبه هستیم، افتخار کنیم روضه خوانی می‌کنیم، افتخار کنیم مسئله گو هستیم؛ خدمت به مردم و کنار مردم بودن را برای خود کم نشمارید و به آن افتخار کنید.

او افزود: آقایان طلاب محترم بدانند اول خودمان اهل تهذیب باشیم، ارتباط خود را با صاحب خودمان یعنی امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) مستحکم‌تر کنیم، اگر سختی هست اگر مشکلی داریم حضرت را نزد خدا واسطه قرار دهیم، یقین بدانید حل خواهد شد.

او بیان داشت: امروز مردم علاوه بر مطالب ما به عمل ما کار دارند، اگر حرف و عمل یکی نباشد دین مردم ضربه خواهد دید. امروز شبهات سنگینی در فضای مجازی مطرح است، طلاب محترم سعی کنند نیاز‌ها را شناسایی کنند و طبق آن نیاز‌ها مطالب خود را ارائه کنند و از بیان مطالب ضعیف حقیقتا خودداری نمایند.

آیت الله نوری همدانی تاکید کرد: امروز مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را آزار می‌دهد، اما مشکلات فرهنگی نیز وجود دارد. ما باید در این مشکلات کنار این مردم باشیم. این وضع حجاب ماست و متدینین به ما مراجعه می‌کنند و نگران هستند، اما چگونه باید با مردم سخن بگوییم در حالی که بعضی از برنامه‌های صدا و سیما خودش مروج بی حجابی و ضد فرهنگی است یا بار‌ها گفتیم ادارات از خودشان آغاز کنند. نمی‌شود مردم را وادار به کاری کرد درحالی که مراکز زیر مجموعه ما خلاف آن را انجام می‌دهند، بله ما هم همانند متدینین نگران هستیم، اما باید از مسیر درست وارد شد مردم بسیار خوب هستند و دیندار هستند؛ این مائیم که باید به وظیفه خود عمل کنیم.

او خاطرنشان کرد: باور داشته باشیم پای این انقلاب زحمت‌ها کشیده شده و در راه به ثمر رسیدن و استحکام آن خون‌ها ریخته شده، باید قدر آن را بدانیم و آن را حفظ کنیم. از مسئولان مطالبه کنیم که مشکلات مردم را حل کنند و این مردم را پای این نظام و انقلاب نگه دارند. امروز رهبری معظم با دلسوزی فریاد می‌زنند که مسؤلان خدمت کنند، مشکلات مردم را حل کنند، ولی متاسفانه بعضی‌ها گویا نمی‌شنوند البته زحمات انجام شده را منکر نیستیم.

او تصریح کرد: مسئولان پای درد مردم بنشینند و درد آن‌ها را بدانند، درب اتاقشان به روی مردم باز باشد ببینند چرا بعضی‌ها گله‌مند هستند مگر همین مردم نبودند که هشت سال جنگ را تحمل کردند و تمام مشکلات را پشت سر گذاشتند چرا الآن گاهی گله می‌کنند. مسؤلان و مدیران وحدت داشته باشند، اختلاف نکنند اگر تفاوت نظر دارند، به جامعه نکشانند، اختلاف مردم را آزار می‌دهد. جامعه‌ای که در رأس آن، ولی فقیه است اختلاف معنی ندارد. همه حول ایشان وحدت داشته باشند و نگذارند زحمت امام راحل و خدمات این مردم از بین برود.

این مرجع تقلید شیعیان گفت: من به مبلغان محترم توصیه می‌کنم در دفاع از نظام و انقلاب و رهبری کوتاهی نکنید؛ این کشور دشمنان قوی دارد و هیچ وقت هم مثل این زمان متحد نشده بودند؛ دشمن یکسره مشغول بیان مشکلات است ونقاط ضعف را برجسته می‌کند ما باید مشکلات را برطرف کنیم و خدمات انجام شده را بیان کنیم، جهاد تبیین که رهبری فرمودند یعنی همین خدمات انجام شده گفته شود.

او در پایان افزود: از خداوند متعال بخواهیم ما را در مسیر حق و ولایت اهلبیت (علیهم السلام) مستحکم بدارد و بخواهیم زمان شناس باشیم و بدانیم که حفظ این انقلاب و نظام با توکل به خدا و عنایت اهلبیت (علیهم السلام) در خدمت به مردم و رفع مشکلات آن‌ها است.

منبع: شفقنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها