کد خبر: 705176
تاریخ انتشار :

زاخارووا:

ما همیشه دشمن «اروپای نازی» خواهیم بود

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به اظهار نظر «تحریک آمیز» اخیر نخست وزیر یونان که مسکو را دشمن اروپا خواند، واکنش نشان داد.

ما همیشه دشمن «اروپای نازی» خواهیم بود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد کشور او همیشه دشمن نازیسم در اروپا باقی خواهد ماند و «نخست وزیر یونان وقتی روسیه را دشمن اروپا می‌خواند دارد به جنبش مقاومتی که یونان برای مبارزه با نازی‌ها داشته خیانت می‌کند.»

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» زاخارووا در پستی در کانال تلگرامی خود نوشت: من در زمان رفتن به مدرسه در دوران شوروی آثار «میکیس تئودوراکیس» (آهنگساز و کنشگر سیاسی کمونیست یونانی) را در هر یک از کلاس‌های معمول موسیقی مدرسه مطالعه کرده‌ام. من هم موسیقی او و هم سرنوشت او را می‌شناسم. او هم همچنین دشمن اروپا، در واقع دشمن اروپای نازی بود.

او از «کریاکوس میتسوتاکیس»، نخست وزیر یونان خواست به خاطره جنبش مقاومت ضد نازی یونان خیانت نکند.

زاخارووا خاطرنشان کرد مسکو نه یونان و نه هیچ کشور دیگری را مرعوب نمی‌سازد اما روسیه مظاهر نازیسم در اروپا را تحمل نخواهد کرد.

پیشتر نخست وزیر یونان در جریان کنفرانس حزب مردم اروپا از روسیه به عنوان «دشمن» اروپا یاد کرده و قول ادامه حمایت از اوکراین را داد.

میتسوتاکیس گفت: «ما در این ساعت تاریک اروپا عزم خود را برای حمایت از اوکراین با یک جبهه متحد نشان داده‌ایم. این چیزی است که دشمنان ما شاید انتظارش را نداشتند. شما ما را مرعوب نخواهید کرد. ما به حمایت از اوکراین تا هر زمان که لازم باشد ادامه خواهیم داد.»

زاخارووا با اشاره به این که زمانی اروپا در دوران «رایش سوم» وضعیت متفاوتی داشت، گفت: «ما همیشه برای یک چنین اروپایی که نازی باشد دشمن خواهیم بود.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها