کد خبر: 705395
تاریخ انتشار :

نخست‌وزیر مجارستان:

پیروزی ترامپ در انتخابات به معنای پایان جنگ اوکراین است

ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان گفت، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور اسبق ایالات متحده تاکید کرد که در صورت راهیابی به کاخ سفید در نوامبر امسال به اوکراین کمک مالی نخواهد کرد و جنگ را تمام می‌کند.

پیروزی ترامپ در انتخابات به معنای پایان جنگ اوکراین است
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

دونالد ترامپ روز جمعه با اوربان در اقامتگاه مارالاگو در فلوریدا دیدار کرد تا در مورد «طیف گسترده‌ای از موضوعات مورد علاقه» مجارستان و ایالات متحده گفت‌وگو کند. این ملاقات اما صدای جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا را درآورد.

اوربان در مصاحبه‌ای با شبکه مجارستانی M۱ گفت: «اگر آمریکایی‌ها اسلحه و پول ندهند و اروپایی‌ها هم از آنها پیروی کنند، جنگ تمام می‌شود. اگر آمریکایی‌ها پول ندهند، اروپایی‌ها خودشان نمی‌توانند این جنگ را تامین کنند و آن وقت جنگ تمام می‌شود. ترامپ الان رئیس‌جمهور نیست، اما وقتی دموکرات‌ها می‌خواهند برای جنگ پول بفرستند حزب او دخالت می‌کند. ترامپ گفت اگر برگردد، این کار را نمی‌کند و یک پنی هم تخصیص نمی‌دهد و بعد این جنگ تمام می‌شود.»

به گزارش اسپوتنیک، ترامپ و اوربان متحدان دیرینه‌ای هستند که دیدگاه‌های سیاسی محافظه‌کارانه مشترکی دارند و علنا احترام و حمایت متقابل را ابراز کرده‌اند. اوربان هم در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و هم در چالش‌های ‌حقوقی که او با آن مواجه است، از ترامپ حمایت کرده است.

دونالد ترامپ پیشتر هم گفته بود در صورت راهیابی دوباره به کاخ سفید، این توانایی را دارد که «ظرف ۲۴ ساعت» به جنگ اوکراین پایان دهد. البته او به جزئیات نپرداخته و کاخ سفید و کرملین هم در صحت صحبت‌های او شائبه ایجاد کرده‌اند. اوکراین که نتوانسته در ضد حمله خود علیه روسیه دستاوردی داشته باشد، با نگرانی تحولات انتخاباتی آمریکا را دنبال می‌کند و روی کار آمدن دوباره ترامپ را مانعی بر سر راه خود تلقی می‌کند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها