کد خبر: 705830
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر / گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با حسین سبحانی‌نیا

برخوردهای تند و خودسرانه جامعه را دوقطبی می‌کند

یک فعال سیاسی گفت: روحانیت همواره در تبیین مسائل اجتماعی و فرهنگی پیشگام‌ بوده است.

برخوردهای تند و خودسرانه جامعه را دوقطبی می‌کند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: برخی سعی می‌کنند با اقدامات خودسرانه خود در موضوعات فرهنگی و اجتماعی به نوعی جامعه را دوقطبی‌ کنند. اکنون پرسش این است که برای جلوگیری از این شرایط چه کار باید کرد و روحانیت برای ایجاد وحدت در جامعه چه نقشی دارد؟

حسین سبحانی‌نیا، روحانی و فعال سیاسی، درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «موضوعی که در بیمارستانی در قم به وجود آمد بازتاب‌‌های گسترده‌ای داشت. کاری به جزئیات آن نداریم اما به هر حال روحانیت همواره در تبیین مسائل اجتماعی و فرهنگی پیشگام‌ بوده است و از گذشته‌های دور در حل چنین مسائلی فصل‌الخطاب بوده است. درست است که مسئله حجاب یک فریضه دینی در دین اسلام و امر قانونی در ایران است و چون قانون است همه باید آم را رعایت کنند اما در موقعیت‌های حساس اینچنینی باید نظر مراجع فصل‌الخطاب قرار بگیرد».

او ادامه داد: «نباید تندروی‌هایی صورت بگیرد و نباید عملکرد یک فرد را ملاک تمام جامعه روحانیت قرار دهیم. من فکر می‌کنم موضوع قم مسئله‌ای موردی بوده است و باید بررسی شود که آن فردی که فیلم گرفته اصلا مجوزی داشته یا خیر یا مقصر است یا خیر؟ در این موضوع مراجع ذی صلاح باید تصمیمات لازم را اتخاذ کنند».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «نمی‌شود برای اثبات هر چیزی متوسل به فریاد زدن، تندروی و اقدامات خودسرانه شویم. در چنین وضعیتی که سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. همه اقدامات باید ضابطه‌مند باشد. قانون مشخص است و اگر کسی قانون را نقض راه برخورد با او هم مشخص است؛ پس افراد نباید به صورت خودسر وارد عمل شوند و زیرا چنین رفتارهایی جامعه را دوقطبی می‌کند و این درحالی است که جامعه امروز ایران بیش از هر زمان نیاز به وحدت دارد».

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها