کد خبر: 705932
تاریخ انتشار :

پلیس خبر داد:

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در قشم

فرمانده انتظامی شهرستان قشم گفت: طرح ارتقای امنیت اجتماعی در راستای مقابله با ناهنجاری ها و آسیب ها در تفرجگاه ها و سواحل سرزمین آب و آفتاب اجرا شد.

اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در قشم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سرهنگ علی اکبر مرادی افزود: این طرح به دنبال مطالبات مردمی و مسوولین شهرستان مرزی قشم مبنی بر ارتقای امنیت اجتماعی توسط پلیس های تخصصی در سطح حوزه استحفاظی انجام شد.

وی در گفت و گو با ایرنا ادامه داد: در اجرای این طرح ماموران پلیس جزیره قشم نگین خلیج فارس با روی گشاده و رعایت ادب و احترام به مسافرین نوروزی و افرادی که پوشش آنها در محل قابل اصلاح بود در عین اقتدار تذکر زبانی همراه با مهربانی دادند و خواستار اصلاح پوشش توسط آنان شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان قشم توضیح داد: در برگزاری این طرح چند واحد صنفی نیز اخطار گرفته اند که در صورت عدم رعایت موارد قانونی نسبت به پلمب آنان اقدام خواهد شد.

وی گفت: ۹۰ درصد فعالیت های فراجا در راستای امر به معروف و نهی از منکر و مبارزه با مواد مخدر، برخورد با مجرمین و نظایر آن است.

سرهنگ مرادی با بیان اینکه پلیس به عنوان مجری قانون همواره حافظ امنیت و ارزش های جامعه بوده و همکاران ما با جان و دل برای آسایش گردشگران و مسافرین نوروزی تلاش می کنند، اظهار کرد: در این طرح پلیس با اولویت قرار دادن تذکر زبانی بیشتر دنبال ارشاد و راهنمایی افراد است.

وی مزاحمت و سلب امنیت، عدم رعایت پوشش مناسب، فعالیت های غیرمجاز سمعی و بصری و استفاده از لباس های نامناسب را از جمله مصادیق طرح ارتقای امنیت اخلاقی برشمرد و افزود: این طرح در تقارن بهار طبیعت با بهار قرآن، ماه مبارک رمضان یکی از مهم ترین مطالبات مردم از پلیس شهرستان قشم است.

فرمانده انتظامی شهرستان قشم گفت: امیدواریم در سال جدید با رعایت هر چه بیش تر قوانین و مقررات و مشارکت مردم در ایجاد امنیت پایدار بیش از پیش شاهد جامعه ای امن و مستعد برای دیگر فعالیت های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی باشیم.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها