کد خبر: 707111
تاریخ انتشار :

هشدار امنیتی سفارت آمریکا به شهروندان این کشور در اردن

سفارت آمریکا در اردن در پی بسته شدن حریم هوایی این کشور و آغاز پاسخ گسترده موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران به اقدامات تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی، در بیانیه‌ای به شهروندان آمریکایی در امان درباره لزوم رعایت مداوم اقدامات احتیاطی هشدار داد.

هشدار امنیتی سفارت آمریکا به شهروندان این کشور در اردن
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از سی ان ان، در بیانیه سفارت آمریکا در اردن آمده است: به دلیل تنش‌های شدید در منطقه، در شرایط امنیتی پیچیده‌ای به سر می‌بریم که هر لحظه می‌تواند به سرعت دستخوش تغییر و تحولات جدید شود.

این بیانیه می‌افزاید: بر همین اساس به کلیه شهروندان آمریکایی که در حال حاضر در کشور اردن هستند، لزوم رعایت مداوم اقدامات احتیاطی را یادآوری کرده و از آنها می‌خواهیم که برای آگاهی از شرایط و تحولات جدید، به طور مداوم اخبار را رصد کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: سفارت آمریکا در اردن با بررسی وضعیت منطقه، در صورت لزوم در بیانیه‌های بعدی به ارائه اطلاعات تکمیلی ادامه خواهد داد.

به گزارش ایرنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها