کد خبر: 707402
تاریخ انتشار :

هشدار دیپلمات ایرانی:

نتانیاهو قصد دارد غرب را در دام جنگ در خاورمیانه بیندازد

دیپلمات کشورمان در لندن هشدار داد که نتانیاهو قصد دارد غرب را در دام جنگ در سراسر خاورمیانه بیاندازد.

نتانیاهو قصد دارد غرب را در دام جنگ در خاورمیانه بیندازد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سید مهدی حسینی متین دیپلمات ارشد ایران در انگلیس در اولین مصاحبه خود پس از حمله موشکی و پهپادی ایران به رژیم اسراییل با روزنامه گاردین مدعی شد که بنیامین نتانیاهو به دنبال به دام انداختن غرب در یک جنگ تمام عیار در سراسر خاورمیانه است که پیامدهای غیرقابل محاسبه ای برای منطقه و جهان خواهد داشت.

حسینی متین همچنین هشدار داد که اگر اسرائیل با حمله به ایران «اشتباه دیگری» مرتکب شود، ایران پاسخی قوی‌تر، شدیدتر و بدون هشداری مانند آنچه قبل از حمله آخر هفته داده بود، خواهد داشت.

کاردار ایران در لندن گفت: پاسخ به اشتباه بعدی صهیونیست ها ۱۲ روز طول نمی‌کشد. به محض اینکه ببینیم رژیم اقدام خصومت آمیز انجام داده، تصمیم گیری می شود و این بار واکنش فوری و بدون اخطار خواهد بود.

حسینی متین، تاکید کرد که این بار واکنش ایران قوی‌تر و شدیدتر خواهد بود.

او در این گفتگو حمله ایران به مراکز غیرنظامی یا ساخت سلاح هسته‌ای رژیم اسرائیل را رد کرد، و گفت ایران می‌داند که اسرائیل یک کشور هسته‌ای اعلام نشده است.

حسینی متین، در ادامه اینکه ایران با حمله به پایگاه‌های نظامی اسرائیل، یک اشتباه استراتژیک انجام داده است و توجه ها را از غزه به منطقه گسترده‌تری که نقش بلندمدت ایران در آن مورد سوال قرار گرفته بود، منتقل کرده است را رد کرد.

وی گفت که غرب در خاورمیانه قدرت و اعتبار خود را از دست داده است به گونه‌ای که در نهایت به خروج آمریکا از منطقه منجر خواهد شد و صلح توسط قدرت‌های منطقه‌ای محقق می شود .

کاردار ایران در لندن افزود: «این یک فرصت خوب برای کشورهای غربی است تا نشان دهند که بازیگران منطقی هستند و به دام نتانیاهو و هدف او، که سعی دارد تا جایی که ممکن است در قدرت بماند، نخواهند افتاد.»

وی گفت: «ایران اقدامات خود را با دقت بسیار بالا مورد بررسی قرار داده و درک کرده است که یک تله وجود دارد، اما نه برای ایران، بلکه برای کشورهای غربی و کشورهای متحد که توسط دولت صهیونیستی به یک جنگ کلی در داخل خاورمیانه کشانده می‌شوند و ممکن است جهان هم نتواند پیامدهای این مساله را کنترل کند.»

حسینی متین تأکید کرد که قبل از حمله به اسرائیل، ایران به مقامات غربی - از جمله وزیر امور خارجه بریتانیا، دیوید کامرون - فشار آورده بود تا از بیانیه شورای امنیت سازمان ملل متحد که اسرائیل را به خاطر حمله به کنسولگری ایران در دمشق محکوم می کرد، حمایت کنند.

او همچنین گفت که ایران فشار آورده بود تا غرب از آتش‌بس فوری در غزه حمایت کند.

این دیپلمات ایرانی ادعاهای دیوید کامرون را که گفته بود حمله ایران به اسرائیل ممکن بود هزاران تن از غیرنظامیان را قربانی کند، رد کرد و گفت که چنین اتهامی بسیار شگفت‌آور است که از سوی یک دولتی گفته می شود که یک رژیم را که ۳۴,۰۰۰ فلسطینی را کشته، مسلح کرده است.

وی گفت که نیروهای ایرانی هیچ منطقه مسکونی را هدف نگرفت تا از وقوع خسارت انسانی جلوگیری کند؛ یا حتی ساختمان‌ها و مراکز دولتی. این یک عملیات دفاعی مشروع بود که به نحوی صورت گرفت که هشدار قابل توجهی داده شود.

کاردار ایران در لندن اظهار کرد: حالا، می‌توانیم بگوییم که ماموریت انجام شده است و برای همین به طور عمومی اعلام کردیم که این ماموریت به پایان رسیده است.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها