کد خبر: 707837
تاریخ انتشار :

بالا گرفتن تنش‌ها و اختلافات میان صهیونیست‌ها | انگشت اتهام نتانیاهو به سوی گالانت

با بالا گرفتن تنش‌ها و اختلافات میان صهیونیست‌ها، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، وزیر جنگ این رژیم را به فاش کردن اطلاعات محرمانه امنیتی متهم کرد.

بالا گرفتن تنش‌ها و اختلافات میان صهیونیست‌ها | انگشت اتهام نتانیاهو به سوی گالانت
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی یکشنبه گفت: «گزارش‌ها و اطلاعات دروغین هیئت مذاکره‌کننده، تنها به تلاش‌ها برای آزادی اسرای ما از غزه آسیب می‌زند. این گزارش‌های دروغین باعث ناامیدی می‌شود و جنبش حماس را به تشدید موضع خود وادار می‌کند.»

طبق گزارش کانال ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی، نتانیاهو، یوآو گالانت، وزیر جنگ را به فاش کردن اطلاعاتی که در نشست‌های محرمانه درباره آن صحبت می‌شود، متهم کرد.

نتانیاهو طی جلسه کابینه جنگ تهدید کرد تمام کسانی را که اطلاعاتی درباره معامله تبادل اسرا فاش کنند، اخراج می‌کند.

بر اساس آنچه شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی عصر یکشنبه گزارش داد بنیامین نتانیاهو از برگزاری «مذاکرات راهبردی» برای بحث درباره «اهداف به روز» جنگ اسرائیل در نوار غزه خودداری کرد.

در این حین، گفته شده کابینه جنگ تحت فشار ۲ وزیر یعنی بنی گانتس و گادی آیزنکوت، اولین نشست بعد از ۱۲ روز را برای بررسی مسائل مربوط به جنگ غزه، از جمله پرونده اسرا و «اهداف استراتژیک» برگزار می‌کند.

کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد نتانیاهو کابینه جنگ را از بررسی جلسه استراتژیک درباره اهداف جنگ غزه منع کرد. بنی گانتس، عضو کابینه جنگ این رژیم درخواستی را به دفتر نتانیاهو برای برگزاری جلسه کابینه درباره اهداف جنگ غزه داده بود، اما پاسخی دریافت نکرد.

براساس گزارش کانال ۱۳ تلویزیون، طبق سند داخلی شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، کابینه جنگ با برگزاری چنین جلساتی موافقت کرده بود. اما نتانیاهو هنوز با برگزاری این جلسات موافقت نکرده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین یکشنبه گفته بود جنبش حماس به دنبال ایجاد تفرقه درون جامعه صهیونیستی است و از فشارهای وارده بر کابینه رژیم صهیونیستی استفاده می‌کند و به همین دلیل است که شروط خود را برای آزادی اسرای صهیونیستی تشدید می‌کند.

وی همچنین جنبش حماس را به ممانعت از دستیابی به توافق آتش‌بس متهم کرد و مدعی شد: «در روزهای آینده فشار نظامی خود را بر حماس افزایش خواهیم داد و به‌زودی ضربات سخت و دردناکی به آنها وارد خواهیم کرد.»

نتانیاهو درباره جنایت‌های ارتش رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها به‌ویژه «نتسح یهودا» گفت: «اگر کسی گمان می‌کند که می‌تواند یکی از یگان‌های ارتش اسرائیل را تحریم کند، من با تمام قدرتم با او خواهم جنگید. اسرائیل موفق شد ۱۲۴ تن از اسرایش را از غزه آزاد کند و هنوز ۱۳۳ نفر دیگر در جهنم حماس هستند و ما به بازگرداندن آن‌ها چه زنده چه مرده، پایبند هستیم.»

آمریکا در اقدامی نمایشی اعلام کرده قصد دارد یکی از یگان‌های ارتش رژیم صهیونیستی به نام نتسح یهودا را تحریم کند. وی مدعی شد: «سربازان ما برای حفاظت از ما در میدان جنگ متحد هستند و ما برای حفظ آنها در عرصه سیاسی متحد هستیم.»

ارتش رژیم صهیونیستی پنجشنبه پایان عملیات نظامی در اردوگاه النصیرات در مرکز غزه را اعلام کردند. گزارش‌های رسانه‌های انگلیسی حاکی از این است که این رژیم تانک‌ها و نفربرهای زرهی خود را در اطراف غزه برای ورود به رفح مستقر کرده است.

در حالی که جنگ غزه همچنان ادامه دارد و تاکنون به شهادت بیش از ۳۴ هزار فلسطینی منجر شده است، تلاش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای آتش‌بس و تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی ادامه دارد، اما هنوز نتیجه‌ای نداشته است.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها