کد خبر: 708243
تاریخ انتشار :

شرط دانشجویان آمریکایی برای پایان اعتراضات؛ خروج سرمایه دانشگاه از اسرائیل

دانشجویان تحصن‌کننده در دانشگاه کلمبیای امریکا اعلام کردند: ما از مدیریت دانشگاه می‌خواهیم به صورت کامل همه سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در اسرائیل را لغو کند.

شرط دانشجویان آمریکایی برای پایان اعتراضات؛ خروج سرمایه دانشگاه از اسرائیل
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

این دانشجویان معترض امریکایی با بیان اینکه تحصن ما تا زمانی که دانشگاه سرمایه‌گذاری خود را از اسرائیل خارج نکند، ادامه دارد، تصریح کردند:دانشگاه تهدید کرده برای پراکنده کردن تحصن و اعتراض ما، گارد ملی را فراخواهد خواند.»

فعالان معترض با برپایی تحصن‌ها و برپایی تظاهرات‌ خواستار برقراری آتش‌بس در جنگ اسرائیل با حماس و همچنین قطع روابط دانشگاه‌ها با اسرائیل و همینطور شرکت‌هایی هستند که به گفته آنها از این درگیری سود می‌برند.

این در حالی است که در شماری از دانشگاه‌ها معترضان شعارهای «یهودی‌ستیزانه» سر داده‌اند و با دست گرفتن پرچم‌های حماس و حزب‌الله لبنان، از ورود دانشجویان یهودی به محوطه دانشگاه‌ها جلوگیری کرده‌اند.

جرقه گسترش اعتراضات از زمانی زده شد که مسئولان دانشگاه کلمبیا در نیویورک تا نیمه‌شب ۲۵ آوریل به تحصن‌کنندگان در محوطه این دانشگاه، که نقطه کانونی اعتراضات در ایالات متحده هستند، مهلت دادند چادرهای خود را جمع کنند.

علیرغم این اولتیماتوم ریاست دانشگاه کلمبیا پنجشنبه شب با صدور بیانیه‌ای و با اشاره به «پیشرفت» در مذاکرات با معترضان، ضرب‌الاجل نیمه‌شب برای برچیدن چادرهای ضد‌اسرائیلی را لغو کرد.

منبع: شفقنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها