کد خبر: 709463
تاریخ انتشار :

دور دوم انتخابات مجلس؛ سردتر از دور اول؟ | اختلاف هواداران نظام بر نظام‌الدین

تهران دربست در مشت اصولگرایانی است که بدون هیچ رقیبی وارد رقابت با هم شده‌اند و حالا درباره دو چهره با هم اختلاف پیدا کرده‌اند.

دور دوم انتخابات مجلس؛ سردتر از دور اول؟ | اختلاف هواداران نظام بر نظام‌الدین
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

روز جمعه دور دوم انتخابات تهران برگزار می‌شود. در این دور، در تهران ۳۲ نفر برای رسیدن به ۱۶ کرسی با هم رقابت می‌کنند. در دور اول انتخابات سه فهرست مهم اصول‌گرایان حضور داشتند؛ یکی فهرست شانا بود؛ فهرستی که قالیباف سرلیست آن بود و مورد حمایت جبهه پایداری هم بود و البته حداد عادل هم چهره پشت پرده آن به شمار می رفت. فهرست دوم به نام فهرست امنا یا شریان بود که توسط تیم رسایی-بذرپاش تهیه شده بود. فهرست سوم هم فهرست صبح ایران یا فهرست رائفی‌پور بود. فهرست دوم و سوم اشتراکات زیادی داشتند.

حالا در آستانه دور دوم انتخابات مجلس، دوباره این سه جریان فهرست‌های خود را منتشر کرده‌اند. اهمیت موضوع اینجاست که این دور رقابت‌ها مشخص می‌کند در یک رقابت درونی و در غیبت مطلق اصلاح‌طلبان، کدام جریان دست بالا را در میان اصولگرایان دارد.

سردتر از دور اول

فضای دور دوم انتخابات بسیار سردتر از دور اول است. در آخرین فرصت تبلیغات، فهرست امنا اعلام کرده همایش خود را در جنوبی‌ترین نقطه تهران، اسلامشهر، برگزار می‌کند و جبهه صبح ایران هم در فاصله یک روز مانده به پایان فرصت تبلیغات، فهرست خود را منتشر کرد و خبری از بنرهای این جریان در سطح شهر نیست. رائفی‌پور در توییتی نوشته است که آنها پول کافی برای تبلیغات در دور دوم انتخابات و نصب بنر را نداشته‌اند. 

خبرگزاری تسنیم گزارشی از نشست تعدادی  از نامزدهای دور دوم انتخابات در دانشگاه علم و صنعت منتشر کرده است. دانشگاهی که به خاطر حضور چشمگیر دانشجویان بسیجی در این دانشگاه به فیضیه دانشگاه ها مشهور است. در این تصاویر، صندلی‌های خالی زیادی دیده می شود به طوری که تعداد سخنرانان از تعداد مستمعین بیشتر است!

اختلاف مدافعان نظام بر سر نظام‌الدین

یکی دیگر از اتفاقات جالب در تبلیغات دور دوم این است که هم فهرست شریان و هم فهرست شانا، سیزده نفر از نامزدهایشان به دور دوم انتخابات رفته بود و با نامزدهای لیست دیگر، لیست خود را تا شانزده نفر تکمیل کردند. اما فهرست صبح ایران نه تنها این کار را نکرد، بلکه روی نام دو نفر از نامزدهایی که دور اول در فهرست این جریان بودند هم خط قرمز کشید و در دور دوم حاضر نشد از آنها حمایت کند!

ظاهرا مهمترین محور اختلاف امنا با جبهه صبح ایران و یکی دو گروه دیگر اصولگرا، بر سر سید نظام موسوی است؛ مدیرمسئول سابق روزنامه جوان و چهره رسانه‌ای مجلس یازدهم، به صورت غیررسمی متهم شده است در یک پرونده تعدادی سکه طلا دریافت کرده است. حزب حسین الله‌کرم هم بیانیه‌ای داده و گفته در دور دوم انتخابات بر خلاف دور اول در ائتلاف امنا حضور ندارد و فهرست جدایی داده است که نام تعدادی از نامزدهای دور اول از جمله نظام‌الدین موسوی در آن دیده نمی‌شود. 

روزنامه آرمان‌امروز در گزارشی درباره این تخلف نوشته موضوع ۱۴۰ سکه البته فقط یکی از اتهامات مالی و مفاسد نامزد لیست امنا در انتخابات است. موارد دیگر چنان زیاد و جدی است که هر شخصی را نسبت به حجم فعالیت‌های مفسده‌آلود یک فرد به تعجب وادار می کند. یکی دیگر از مواردی که درباره فعالیت‌های سرلیست امنا مطرح شده مربوط به دریافت ۵ دستگاه خودرو فیدیلیتی از جانب وی است که تمامی آنها را به نام افراد دیگر دریافت کرده و با قیمت‌های بسیار بالا در بازار فروخته است.

یکی دیگر از اختلافات بین احزاب اصولگرا بر سر حسین صمصامی است. صمصامی دور اول فقط در فهرست امنا بود و در فهرست قالیباف و رائفی‌پور قرار نداشت اما دور دوم، لیست شانا (شورای ائتلاف که مشتمل بر قالیباف، حداد عادل و جبهه پایداری هستند) از او حمایت کرده. طرفداران رائفی‌پور از این فهرست اعلام برائت می کنند و همزمان توییت‌هایی می‌زنند که صمصامی سواد اقتصادی کافی ندارد و عامل بسیاری از مشکلات کشور در سال‌های گذشته بوده است.

منبع: رویداد 24

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها