کد خبر: 709563
تاریخ انتشار :

روایت مسکو از فشارهای بی‌سابقه آمریکا بر آسه‌آن

نماینده دائمی روسیه در اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه‌آن) با تاکید بر اهمیت روابط روسیه آسه آن گفت که این اتحادیه به رغم فشارهای بی‌سابقه غرب پذیرای تعامل با روسیه است.

روایت مسکو از فشارهای بی‌سابقه آمریکا بر آسه‌آن
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، «یوگنی زاگاینوف» نماینده دائمی روسیه در اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه‌آن) گفت که این اتحادیه پذیرای تعامل با روسیه به‌رغم فشارهای بی‌سابقه آمریکا است.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد: زاگاینوف در گفت‌وگویی با این خبرگزاری گفت که «در شرایط فعلی، این اتحادیه که تحت فشار بی‌سابقه واشنگتن و متحدان آن قرار دارد که تلاش می‌کنند با هر وسیله‌ای روسیه را به انزوا بکشانند و آن را در روندهای منطقه‌ای به حاشیه برانند، پذیرای تعامل با کشور ما است.»

او گفت که روابط روسیه-آسه‌آن با گذشت زمان آزموده شده است، چراکه روسیه از دیرباز با کشورهای جنوب شرق آسیا روابطی مبتنی بر برابری و احترام دوجانبه برقرار کرده و هیچ گاه اراده خود را بر شرکای منطقه تحمیل نکرده است.

این دیپلمات ارشد روس گفت: بیانیه مشترک در پنجمین سالروز شراکت راهبردی میان روسیه و آسه‌آن که در سال ۲۰۲۳ صادر شد، به طور مستقیم به اهمیت کمک روابط ما به توسعه یک‌پارچگی آسه‌آن اشاره دارد.

او همچنین بیان کرد که مسکو انتظار دارد کشورهای جنوب شرق آسیا تسلیم فشارها و مطالبه غرب برای اتهام‌زنی به روسیه نشوند.

زاگاینوف بیان کرد: در میان کارزار بی‌سابقه ضدروسی غرب، آسه‌آن سخت پایبند رویکردهای اعتدال‌گرایانه است و اجازه هجمه علیه کشور ما را در سندهای خود نمی‌دهد. احتمال ندارد که غرب در سال جاری نیز خط مشی مخرب "اوکراینی‌سازی" مواضع اصلی آسه‌آن را کنار بگذارد. ما امیدواریم که آسه‌آن با ریاست لائوس و شراکت و حمایت فعالانه ما بتواند در برابر این فشار ایستادگی کند.

او همچنین گفت که اهمیت چین به عنوان یکی از شرکای شرق آسیا در تجارت و سرمایه‌گذاری رو به افزایش بوده و آمریکا با چنین شاخص‌هایی فاصله دارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها