کد خبر: 709815
تاریخ انتشار :

انتقاد بی‌سابقه چین از یک سامانه تسلیحاتی

معاون وزیر امور خارجه چین از استفاده از یک سامانه تسلیحاتی آمریکایی در یک رزمایش مشترک با فیلیپین انتقاد کرد.

انتقاد بی‌سابقه چین از یک سامانه تسلیحاتی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که این کشور نگران به‌کارگیری سامانه تسلیحاتی تایفون آمریکا از سوی فیلیپین است.

خبرگزاری آناتولی در این باره گزارش داد: «سان ویدونگ» معاون وزیر امور خارجه چین نگرانی این کشور درباره این موضوع را در نشست اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا در اندونزی مطرح کرد.

ویدونگ از استفاده از این سامانه موشکی میان‌برد آمریکا طی یک رزمایش نظامی با فیلیپین در ماه گذشته انتقاد کرده و آن را «اقدامی مغایر با رویه‌های دیرین» و «نقض صلح و توسعه بین‌المللی» تلقی کرد.

معاون وزیر امور خارجه چین بر مخالفت این کشور با ظهور دوباره تقابل‌ها و درگیری‌هایی به شیوه جنگ سرد و استفاده از کشورهای منطقه برای هژمونی و نیروهای نیابتی تاکید کرد.

او بیان کرد: چین از آسه‌آن در تقویت استقلال راهبردی آن حمایت می‌کند و آماده همکاری با کشورهای منطقه برای حفظ صلح و ثبات منطقه‌ای مبتنی بر درک اصول امنیت آسیایی است که اساس آن را رایزنی، کمک‌های مشترک و تقسیم منافع تشکیل می‌دهد.

آمریکا به طور موقت، سامانه تسلیحاتی تایفون را طی رزمایش «بالیکاتان» با فیلیپین در ماه گذشته، به بخش شمالی جزیره لوزون فرستاد.

این سامانه تسلیحاتی قادر به شلیک موشک‌های کروز تاماهاک و موشک‌های زمین به زمین اس‌ام‌-۶ است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها