کد خبر: 709835
تاریخ انتشار :

تحلیل «نامه نیوز»؛

اصلاح‌طلبان برنده اصلی دعواهای اصولگرایان

اصلاح‌طلبان نشان داده‌اند در شرایطی که اقبال عمومی همراهشان نیست بر موج جدال‌های اصولگرایی سوار می‌شوند، بر آن می‌دمند و در نهایت خود را نیروهایی میانه‌رو و اهل اصلاح معرفی می‌کنند.

اصلاح‌طلبان برنده اصلی دعواهای اصولگرایان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 نامه‌نیوز - طیف‌های تازه اصولگرایی به جان هم افتاده‌اند و گرچه می‌خواستند مبانی تازه‌ای از اصولگرایی را ارائه دهند اما حالا کار آنها جدال با یکدیگر است؛ نمونه‌اش همین جدال مصافی‌ها با محوریت علی‌اکبر رائفی‌پور با نواصولگرایان است. مجادلات آنها در چندوقت اخیر به قدری بالا گرفته بود که شخص قالیباف از جایگاه ریاست مجلس به او طعنه و کنایه می‌زد و حالا هم بعد از افشاگری رائفی‌پور علیه قالیباف، جلیل محبی، نیروی نزدیک به قالیباف اسنادی را منتشر کرده است که حکایت از سرمایه نجومی موسسه مصاف که برای رائفی‌پور است دارد.

نکته جالب در این بین آن است که هر دوی این طیف‌ها خود را مدعی خوانش تازه‌ای از اصول انقلابی و شیوه حکمرانی می‌دانند؛ حال آنکه گویا عملکرد سیاسی آنها صرفا معطوف به جدال با یکدیگر شده است. چنین دعواهایی بی‌گمان باعث کاهش اعتماد عمومی به عرصه سیاسی می‌شود زیرا مردم آنچه از کنشگران و گروه‌های سیاسی می‌بینند جز جدال نیست. از سوی دیگر ممکن است اصلاح‌طلبان بتوانند در این شرایط ماهی خود را بگیرند  زمینه احیای خود را فراهم کنند. اصلاح‌طلبان نشان داده‌اند در شرایطی که اقبال عمومی همراهشان نیست بر موج جدال‌های اصولگرایی سوار می‌شوند، بر آن می‌دمند و در نهایت خود را نیروهایی میانه‌رو و اهل اصلاح معرفی می‌کنند؛ به بیان دیگر به نظر می‌رسد برنده اصلی جدال‌های اصولگرایی اصلاح‌طلبان باشند.

از سوی دیگر جدال‌های طیف‌های اصولگرایی در حالی است که رهبر انقلاب اسلامی بعد از برگزاری دور اول انتخابات مجلس فرمودند که باید از کشمکش‌های سیاسی پرهیز شود اما گویا برخی نیروها به این دغدغه رهبر انقلاب بی‌اعتنا هستند. اکنون که کشور درگیر مشکلات عدیده اقتصادی است و مهم‌ترین خاستگاه عرصه حکمرانی وحدت، همدلی و برنامه‌ریزی است، حتما دعواهای گروهی و جناحی می‌تواند آسیب‌هایی جدی به عرصه مدیریتی کشور وارد کند زیرا تمرکز را از مدیریت کشور به سمت حاشی سوق می‌دهد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها