کد خبر: 717357
تاریخ انتشار :

«نامه نیوز» گزارش می‌دهد

رضایت اصلاح‌طلبان از عملکرد مخبر

محمد مخبر در هفته‌های اخیر و در جریان برگزاری انتخابات توانسته رضایت اصلاح‌طلبان را جلب کند و بر این اساس گمانه حضور او در دولت پزشکیان نیز قوت گرفته است.

رضایت اصلاح‌طلبان از عملکرد مخبر
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - انتخابات تمام شد و به زودی اداره کشور به پزشکیان یعنی گزینه مورد نظر اصلاح‌طلبان سپرده خواهد شد اما محمد مخبر هم به عنوان سرپرست ریاست جمهوری در این مدت - بعد از درگذشت ابراهیم رئیسی تا کنون - خوب عمل کرده و رضایت اصلاح‌طلبان را فراهم آورده است. 

شاهد آنکه روزنامه هم میهن در این باره نوشته: گرچه ما نسبت به عملکرد دولت آقای رئیسی نقد داریم و آقای مخبر هم در مقام معاون اولی این دولت مستثنی از این نقد نیست؛ ولی وظیفه خود می‌دانیم که از عملکرد آقای مخبر در این ۵۰روز دوره سرپرستی ریاست‌جمهوری قدردانی کنیم.

 به‌ویژه اینکه انتخابات خوبی را برگزار کردند؛ به‌طوری‌که حتی سروصدای تندروهایی که انتخابات را باختند، درآورده است و برای آقای مخبر شمشیر را از رو بسته‌اند که فلانی برای حفظ معاون اولی دنبال اجرای انتخابات به نسبت سالم برآمده و مانع از تخلفات این جماعت زیاده‌خواه می‌شود.

چرا آقای مخبر چنین رفتاری کرد؟ و اکنون هم همه تخلفات در انتصابات و قراردادها را بررسی و در حد توان ابطال می‌کند؟ به نظر می‌رسد که مهمترین علت، تعهد اخلاقی اوست. برای بسیاری اخلاق و راستگویی در سیاست از دو دهه پیش به فراموشی سپرده شد. گرچه سیاست عین اخلاق نیست؛ ولی سیاست بدون اخلاق، جهنم است.

دیگر نشانه رضایت اصلاح‌طلبان از عملکرد مخبر آن بود که درست در هنگامه برگزاری انتخابات، آذر منصوری رئس جبهه اصلاحات از تماس مخبر با او و درخواست برای اعلام تخلفات احتمالی خبر داد و به نحوی از این اقدام وی قدردانی کرد. 

عباس عبدی هم در یادداشتی در اعتماد نوشته بود: دنبال این بودم که ببینم آیا آقای مخبر نامزد می‌شود یا خیر؟ دو بخشنامه وی در جلوگیری از انتصابات و نیز ممانعت از انجام اقدامات مهم دیگر؛ برایم جالب بود و شاهد و قرینه‌ای بر اراده قدرت در چیدن دم تندرو‌ها بود. چند بار پیگیری کردم، ولی شاهدی که آقای مخبر علاقه به حضور یا دستوری برای حضور داشته باشد به دست نیاوردم.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها