کد خبر: 605800
تاریخ انتشار :

فوت یک نفر در حوادث ارتفاعات کلکچال است

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، شاهین فتحی عصر جمعه در جمع خبرنگاران گفت: حوالی ساعت ۱۳، سه حادثه به مرکز کنترل هماهنگی حوادث استان تهران گزارش شد. در حادثه اول که مربوط به کلکچال است در پی وقوع بهمن، تیم امدادونجات اعزام شده و فوت یک نفر را گزارش داده است و احتمال فوت یک نفر دیگر نیز می‌رود. یک فرد بدحال نیز در این حادثه به محیط امن انتقال داده شد.

وی افزود: در ساعت ۱۴ و ۷ دقیقه حادثه برف و کولاک در دارآباد گزارش شد که تیم‌های عملیات و تیم واکنش سریع به منطقه اعزام شدند؛ احتمال گرفتار شدن چند نفر وجود دارد که عملیات همچنان ادامه دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین سقوط بهمن در آهار (از توابع بخش رودبار قصران) توسط همنوردان یک کوهنورد گزارش شده است؛ در این محل نیز تیم‌های جمعیت هلال احمر همراه با تیم فدراسیون در حال عملیات جستجو نجات هستند یک نفر گرفتار شده است.

شمیرانات دارای ۵ پایگاه امداد و نجات در گردنه قوچک (ورودی لواسانات و رودبار قصران)، دربند، کلکچال، شیرپلا و نمایشگاه بین المللی است. شهروندان در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره تماس ۱۱۲ جمعیت هلال احمر ارتباط برقرار کنند.

شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده؛ این شهرستان دارای کوه‌ها، روددره‌ها و محل عبور رودخانه جاجرود به سد لتیان و به همین علت در تمامی فصول با استقبال چشمگیر گردشگران و کوهنوردان مواجه است

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما