کد خبر: 617360
تاریخ انتشار :

تلف شدن جوجه‌های یک روزه در مرزها

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه سایر ارگان‌ها برای جلوگیری از تلف شدن جوجه‌های یک روزه در مرز باید اقدام کنند، گفت: با تشکیل قرارگاه مقداد فرماندهی مرزبانی ناجا، از ورود ۲ هزار و ۱۰۰ نفر از اتباع هندی، پاکستانی و افغانستانی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا هندی در مرزها جلوگیری شده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایسنا، سردار "احمدعلی گودرزی"، با بیان اینکه مرزبانی ناجا مقابله با قاچاق جوجه یک روزه را در دستور کار قرار داده است، اظهار کرد: یکی از وظایف ذاتی مرزبانی مقابله بی امان با قاچاقچیان و سوداگران مرگ است، در این راستا در دو سال گذشته آمار و ارقام نشان می دهد، مرزبانان همه ساله ۲ الی ۳ میلیون انواع جوجه یک روزه قاچاق را کشف کردند.

وی با تأکید بر نقش سایر ارگان های ذیربط در این زمینه، افزود: علیرغم مشقت های فراوان همرزمان ما در مرزها پس از کشف جوجه های یک روزه، متاسفانه سایر ارگان های متولی برای جمع آوری آنها اقدامی انجام نمی دهند و جوجه های کشف شده تلف می‌شوند که می توان با جا به جایی سریع از تلف شدن آنها جلوگیری کرد و به چرخه تولید برگرداند.

سردار گودرزی ادامه داد: کنترل و نظارت لازم توسط متولیان امر ضعیف است و با وجود دلالان، فراز و فرودهایی در این موضوع صورت می پذیرد، خروج جوجه های یک روزه توسط کولبران در مقابل تولید آنها در کشور زیاد قابل اعتنا نیست و بسیار ناچیز است لذا با توجه به وظیفه مرزبانان در این زمینه، ما مأموریت خود را ادامه می دهیم و به طور جد با قاچاق جوجه در مرزها مقابله خواهیم کرد.

فرمانده مرزبانی ناجا در بخش دیگر گفت و گوی خود به نقش مرزبانی در تحقق شعار سال "تولید، پشتیبانی ها و مانع زادیی ها" اشاره کرد و گفت: مبارزه با کالای قاچاق جزء اولویت های اصلی مرزبانی در مرزها بوده و در این زمینه از ابتدای سال جاری تاکنون روند کشفیات قاچاق در مجموعه مرزبانی صعودی بوده است.

سردار گودرزی با اشاره بر اینکه مبارزه با قاچاقچیان جدی و همه جانبه است و در این موضوع از تمامی ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد، اظهار داشت: در این زمینه ضربات سنگین و مهلکی به قاچاقچیان و سوداگران مرگ وارده شده و مرزبانان توانستند از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۷ تن انواع مواد مخدر را که عمدتا در مرزهای جنوب شرقی و در درگیری با قاچاقچیان بوده است، کشف کنند.

 جلوگیری از قاچاق سلاح و مهمات

وی بر اهتمام مرزبانان بر جلوگیری از قاچاق سلاح و مهمات به کشور تأکید و خاطرنشان کرد: با اقدامات موثر اطلاعاتی، مقدار قابل توجهی سلاح و مهمات جنگی و شکاری در مناطق مرزی شمال غرب کشور کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۷۵ درصدی در این زمینه هستیم، این موضوع نشان از اشراف و تسلط اطلاعاتی مرزبانان بر حریفان، قاچاقچیان کالا، سلاح و مهمات و سوداگران مرگ می باشد که در مرزها انجام می شود.

جلوگیری از ورود اتباع خارجی به کشور

فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه بر تشدید اقدامات کنترلی در مرزهای جنوب شرق و جنوبی کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونای هندی و مصوبه ستاد مقابله با کرونا، در اجرای ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح و اوامر فرمانده نیروی انتظامی، قرارگاه مقداد فرماندهی مرزبانی ناجا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در مرزهای کشور فعال و تشکیل شد.

سردار گودرزی ادامه داد: همه توان در این زمینه معطوف شده تا با هماهنگی نیروهای مسلح و اقدامات اطلاعاتی، اجازه ندهیم کسانی که مبتلا به ویروس منحوس کرونا هستند از طریق مرزهای جنوب شرقی و جنوبی به کشور ورود کنند.

وی تصریح کرد: اقدام اصلی قرارگاه مقداد فرماندهی مرزبانی ناجا مبارزه با مترددین غیرمجاز در نوار مرز است، در این رابطه طی چند روز گذشته از بدو تشکیل این قرارگاه از ورود ۲ هزار و ۱۰۰ نفر اتباع هندی، پاکستانی و افغانستانی به کشور در مرزها جلوگیری شده و اتباع دستگیر شده با سازوکار، رعایت پروتکل های بهداشتی و حقوق شهروندی به کشور مربوطه بازگردانده شدند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر اینکه از ظرفیت وزارت کشور، کمیته امنیت دریانوردی، هلال احمر و استانداران برای مقابله با ورود اتباع خارجی به کشور و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده خواهیم کرد، اظهار داشت: عزم جدی مرزبانی برای تشدید اقدامات کنترلی در مرزهای جنوب شرق و جنوبی افزایش پیدا کرده است و با ورود غیرمجاز به مرزها ایران اسلامی برخورد خواهیم کرد.

وی در پایان به مرزنشینان توصیه کرد: تا بهبود وضعیت سلامت، مرزنشینان عزیز مراعات کنند و از مراوده با مرزنشینان کشورهای همسایه در مرزهای جنوب شرق و در حوزه دریا خودداری کنند تا بتوانیم شرایط را مدیریت کنیم و به فضل الهی سلامت مردم تحقق پیدا کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما