کد خبر: 620625
تاریخ انتشار :

شعار حج 1400 اعلام شد

فارس/ پس از بررسی‌های کارشناسی و تأیید نماینده‌ ولی فقیه در امور حج و زیارت، شعارحج 1400 «حج؛ خودسازی، انسجام، اقتدار اسلامی و دفاع از مسجدالاقصی» اعلام شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در نشست امروز شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد «حج؛ خودسازی، انسجام، اقتدار اسلامی و دفاع از مسجدالاقصی» به عنوان شعار حج آینده انتخاب و اعلام شد.

در این نشست نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ضمن تبیین محورهای شعار حج آینده اظهار داشت: کلیدواژه‌های این شعار از میان پیشنهادهای دریافتی از واحدهای مختلف و پس از کار کارشناسی با عنایت به توصیه‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و مسایل روز امت اسلامی و بین‌المللی انتخاب شده است.

نماینده ولی فقیه خودسازی را یکی از اهداف حج عنوان کرد و همبستگی و اقتدار اسلامی را راه حل مهمترین چالش‌های جهان اسلام دانست.

وی با اشاره به اینکه درانسجام و اقتداراسلامی به وحدت و عظمت اسلامی نیز توجه شده است، تصریح کرد: با توجه به اتفاقات اخیردرصحنه فلسطین حج فرصت بی‌نظیری برای همفکری امت اسلامی در دفاع از مسجدالاقصی و فلسطینیان است.

در ادامه این جلسه علی رضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اخبار منتشر شده در خصوص حج پیش رو بار دیگر تصریح کرد: وزارت حج عربستان تاکنون به صورت شفاف و قطعی در مورد حج آینده اظهار نظر نکرده است و همچنان کشورهای اسلامی در انتظار روشن شدن تکلیف حج هستند.

رشیدیان همچنین با اشاره به اینکه سازمان حج و زیارت برای راه اندازی محدود سفر به عتبات عالیات در قالب کاروان‌های زیارتی زیرپوشش این سازمان و با رعایت موازین و دستورالعمل‌های بهداشتی آمادگی دارد، خواستار آن شد که موضوع صدور مجوز مراجع ذی ربط برای اینگونه سفرها همچنان از طریق نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت پیگیری شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین رکن الدینی، معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری درباره کارشناسی انجام شده در خصوص راهکارهای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ در این معاونت و معاونت‌های امور بین الملل و توسعه مدیریت و منابع همچنین پژوهشکده حج و زیارت، موسسه فرهنگی هنری مشعر و دیگر واحدهای تابعه بعثه مقام معظم رهبری با نگاه به تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها گزارش داد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز تصریح کرد: هر یک از معاونت‌ها و مدیریت‌ها باید تلاش کنند با توجه به امکانات، نیروی انسانی و بودجه موجود،  در ارتباط با برنامه‌ها و فعالیت‌هایی که اجرا می‌شود پشتیبانی‌ها افزایش و موانع کاهش یابد و گزارش اقدامات انجام شده برای اسفند ماه امسال آماده و ارائه شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب در آغاز این نشست طی سخنانی به فرارسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) و ارتحال امام خمینی (قدس سره) و قیام ۱۵ خرداد اشاره کرد و گفت: آنچه از بعد فقهی اسلام در اختیار داریم از امام صادق (ع) و شاگردان آن حضرت منتقل شده است.

وی همچنین اندیشه و افکار امام امت را فراتر از زمان خود دانست و گفت: ما باید نسبت به فکر، اندیشه، نگاه تیزبین و دستورات امام راحل ( قدس سره) توجه بیشتری داشته و در این ایام همه به یاد این بزرگوار باشیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما