کد خبر: 616726
تاریخ انتشار :

خبر شگفت‌انگیز: این ۲ مکمل عمر شما را طولانی می‌کند

اگرچه شیوع کرونا در سراسر جهان باعث افزایش اضطراب در بسیاری از مردم در سراسر جهان شده است، اما همین اضطراب باعث افزایش آگاهی بیشتر از سلامتی در افراد شده و استفاده از انواع مکمل‌ها و ویتامین‌ها نیز بسیار ترویج شده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

اگر می‌خواهید زندگی طولانی تری داشته باشید یا می‌خواهید از مرگ ناشی از حمله قلبی جلوگیری کنید، یک متا آنالیز اخیر جان هاپکینز دارای اخبار خوب و بد است. محققان پس از بررسی ۱۶ ویتامین، دریافتند که فقط دو مکمل برای کمک به شما در زندگی طولانی‌تر  و سلامتی مفید هستند.

اسیدفولیک و مکمل‌های امگا ۳ تنها مکمل‌هایی هستند که در بهبود سلامت قلب و طول عمر بیشتر موثر هستند. محققان پزشکی جان هاپکینز می‌گویند: مصرف مکمل‌های اسید‌های چرب امگا ۳ و اسیدفولیک تنها مکمل‌های مرتبط با زندگی طولانی‌تر و بهبود سلامت قلب است.

با توجه به تجزیه و تحلیل ۲۰۱۹ منتشر شده در Annals of Internal Medicine، که ۲۷۷ آزمایش بالینی را با ۲۴ مداخله مختلف بررسی کرده است، بیشتر مکمل‌ها هیچ تأثیری در بهبود سلامت در اکثر افراد ندارند. در بیانیه‌ای، دکتر صافی خان، نویسنده اصلی این آنالیز و استادیار پزشکی در دانشگاه ویرجینیای غربی، گفت که این تجزیه و تحلیل "یک پیام ساده دارد که اگرچه برخی شواهد نشان می‌دهد که چند مداخله و مصرف ویتامین‌ها در سلامت عمومی تأثیر دارد، اما در مورد پیشگیری از  مرگ و میر ناشی از مشکلات سلامت قلب و عروق، اکثریت قریب به اتفاق مولتی ویتامین‌ها، مواد معدنی و انواع مختلف رژیم‌ها هیچ تأثیری قابل اندازه گیری بر بقا یا کاهش خطر بیماری‌های قلبی عروقی نداشت. "

افزون بر این ها، محققان پیشنهاد می‌کنند که اسید فولیک می‌تواند با موفقیت ۲۰ درصد خطر سکته مغزی را کاهش دهد. محققان جان هاپکینز داده‌های ۲۵ مطالعه را بر روی ۲۵۵۸۰ انسان سالم تجزیه و تحلیل کردند و متوجه شدند که مکمل‌های اسید فولیک به ۲۰ درصد کاهش سکته مغزی مرتبط هستند.

اسیدفولیک، یک ترکیب مصنوعی از فولات، معروف به ویتامین B۹  در تولید گلبول‌های قرمز خون جدید که اکسیژن را در سراسر بدن شما حمل می‌کنند، کمک می‌کند. طبق فرم هاروارد T.H، فولات در شکل طبیعی خود در غلات سبوس دار، سبزیجات برگ تیره، بادام زمینی و لوبیا نیز یافت می‌شود.

طبق تجزیه و تحلیل جان هاپکینز، تأثیر احتمالی مکمل‌های امگا ۳، نوعی اسید چرب اشباع نشده، در ۴۱ مطالعه مورد بررسی قرار گرفت که در مجموع ۱۳۴، ۰۳۲ شرکت کننده بود. یافته‌ها حاکی از آن است که مکمل اسید چرب با کاهش هشت درصدی خطر حمله قلبی مرتبط بوده است. همچنین هفت درصد کاهش در بیماری کرونر قلب مشاهده شد. مشخص شده است که اسید‌های چرب امگا ۳ باعث کاهش التهاب در بدن می‌شود و خطر بیماری‌های قلبی و سکته را کاهش می‌دهد. کلینیک مایو توضیح می‌دهد که اسید چرب امگا ۳ همچنین توانایی کاهش فشار خون، کاهش تری گلیسیرید، کاهش لخته شدن خون و منظم‌تر شدن ضربان‌های قلب را دارد.

تجزیه و تحلیل جانز هاپکینز توضیح داد: مولتی ویتامین‌ها، سلنیوم، ویتامین A، ویتامین B۶، ویتامین C، ویتامین E، ویتامین D به تنهایی، کلسیم به تنهایی و آهن هیچ ارتباطی با افزایش یا کاهش خطر مرگ یا سلامت قلب ندارند. در حقیقت، آنالیز نشان داد که مصرف همزمان کلسیم و ویتامین D خطر سکته مغزی را در افراد ۱۷ درصد افزایش می‌دهد.

منبع: انتخاب

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما