کد خبر: 620025
تاریخ انتشار :

ترکیب جدید هیئت رئیسه مجلس؛ قالیباف رئیس و نیکزاد نائب‌رئیس اول

وکلای ملت در جلسه علنی امروز، اعضای هیئت رئیسه مجلس یازدهم برای سال دوم را انتخاب کردند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در جریان انتخابات هیأت رییسه مجلس برای سال دوم مجلس یازدهم محمدباقر قالیباف با ٢٣٠ رای به عنوان رییس مجلس شورای اسلامی انتخاب شد. فریدون عباسی نیز کاندیدای ریاست مجلس شده بود که ١٨ رای بدست آورد.

نواب رئیس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان برگزاری انتخابات اجلاسیه دوم مجلس یازدهم، علی نیکزاد نماینده مردم اردبیل در مجلس را با ۲۰۶ رای به عنوان نایب رئیس اول و عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس را با ۲۰۵ رای به عنوان نایب رئیس دوم انتخاب کردند.

دبیران

در جلسه علنی امروز مجلس همچنین دبیران هیات رئیسه برای دومین سال کاری مجلس یازدهم انتخاب شدند و بر این اساس نمایندگان ۶ نفر را به عنوان دبیر در هیات رئیسه انتخاب کردند که شامل روح‌الله متفکر آزاد با ۲۰۶ رای، محسن دهنوی با ۱۸۴ رای، علی کریمی فیروزجایی با ۱۸۲ رای، محمد رشیدی با ۱۸۱ رای، مجتبی یوسفی با ۱۶۸ رای و حسینعلی حاجی دلیگانی با  ۱۶۸ رای می‌شوند.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر، سید ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان، سید محسن دهنوی نماینده تهران، علی کریمی فیروزجایی نماینده بابل، روح‌الله متفکر آزاد نماینده تبریز، مجتبی یوسفی نماینده اهواز، محمد رشیدی نماینده کرمانشاه، محمدرضا صباغیان نماینده مهریز و احد آزادیخواه نماینده ملایر به عنوان کاندیداهای عضویت در هیات رئیسه به عنوان دبیران هیات رئیسه بودند.

ناظران

نمایندگان محسن پیرهادی را با 189 رای، سید نظام الدین موسوی را با 157 رای و  علیرضا سلیمی را با 141 رای را نیز به عنوان ناظران هیات رئیسه مجلس برای اجلاسیه دوم مجلس یازدهم انتخاب کردند.

مراسم تحلیف اعضای هیات رئیسه مجلس در دومین سال دوره یازدهم برگزار شد

اعضای هیات رئیسه در دومین سال مجلس یازدهم پس از کسب اکثریت آرا با حضور در جایگاه هیات رئیسه، مراسم تحلیف را به جا آورده و متن سوگند نامه را قرائت کردند.

متن سوگند هیات رئیسه دائم به شرح زیر است:

"من به عنوان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در برابر قرآن مجید به خداوند قادر متعال سوگند یاد می‌کنم که حداکثر توان خود را برای اجرای آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با مراعات بی‌طرفی کامل در انجام وظایف بکار گیرم و از هرگونه اقدام مخالف آیین‌نامه اجتناب نمایم."

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما