کد خبر: 641735
تاریخ انتشار :

آیا ساعت های هوشمند گره ای از مشکلات زنان باز می کنند؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

 

در هیاهوی زندگی امروزی زنان مسئولیت زیادی هم پای مردان به دوش گرفته اند در نتیجه ممکن است فرصتی برای کنترل وضعیت جسمی و روحی خود نداشته باشند. و این موضوع زنگ خطر برای بروز مشکلات بیشتر در آینده است. به خصوص در دوران بارداری که حساس ترین مرحله زندگی یک زن است، فشار روحی و جسمی زیادی به مادر وارد می شود درنتیجه  مادران باید بیشتر مواظب سلامت روحی و جسمی خود و فرزند شان باشند، خوشبختانه تکنولوژی های جدید مانند ساعت های هوشمند به نیازهای زنان توجه ویژه ای داشته است. آن ها ضمن زیبایی و جذابیت خاص، وضعیت سلامت جسمی و روحی مادر را  کنترل می کنند. در ادامه قصد داریم درباره مزایای ساعت های هوشمند در دوران بارداری، اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

مدیریت استرس

امروزه مشکلات زندگی، استرس زیادی بر زنان وارد می کند. استرس به مرور تاثیرات منفی بر جسم و روح آن ها به جا می گذارد و مسایلی مانند قاعدگی نامناسب، افزایش وزن، مشکلات بارداری، افزایش ضربان قلب را به دنبال دارد. خوشبختانه برخی از انواع ساعت های هوشمند راهکاری برای حل این مساله ایجاد کرده اند. زیرا سطح استرس را براساس وضعیت ضربان قلب کنترل می کنند، و اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهد و شما از این طریق می توانید شرایط را تغییر دهند.

نمایش چرخه قاعدگی

6

وضعیت مناسب چرخه قاعدگی اهمیت زیادی برای سلامتی زنان دارد. زیرا نشانه ای از سلامت عمومی بدن است. ساعت های هوشمند سامسونگ، اپل، شیائومی گزینه ردیابی قاعدگی دارند که با ورود تاریخ دقیق شروع قاعدگی می توانید روزهای تخمک گذاری و دوره های قاعدگی را مشاهده کنید. ساعت های هوشمند گزارشی از وضعیت قاعدگی در ماه های گذشته را ارایه می دهند، و براین اساس در جریان وضعیت سلامت جسمی خود قرار خواهید گرفت. ردیابی چرخه قاعدگی مناسب برای افرادی است که منتظر بچه دار شدن هستند.

ردیابی وضعیت بارداری

برخی ساعت های هوشمند مانند گارمین ردیابی وضعیت بارداری را به امکانات خود اضافه کرده اند. از این طریق مادر علایم بارداری را مانند سرگیجه، خستگی، سردرد و حرکات کودک را ثبت کنند و وضعیت آن را تا تاریخ زایمان نظارت می کند. ویژگی مهم دیگر درباره وضعیت ضربان قلب جنین است. برای مادرانی که فشار خون بالایی دارند، ردیابی فشار خون بسیار مهم است.

نظارت بر فعالیت جسمی

فعالیت جسمی برای زنان بسیار حایز اهمیت است، زیرا به سلامت عمومی بدن کمک می کند. و در دوران بارداری باید بیشتر به آن توجه کرد. پزشکان، زنان باردار را به فعالیت های فیزیکی تشویق می کنند. در این دوران ورزش های هوازی مانند پیاده روی بسیار توصیه می شود. زیرا دردهای کمر و خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد. همچنین با استفاده از ردیاب تناسب اندام از افزایش وزن در دوران بارداری جلوگیری کنید. ساعت های هوشمند تمرینات روزانه ورزشی را به شما یادآوری می کنند و از این طریق هرگز تمرینات ورزشی را فراموش نخواهید کرد. به طور کلی ساعت های هوشمند بهترین وسیله برای فعالیت های ورزشی به شمار می آیند. در هر فعالیت ورزشی شامل شنا، یوگا و دویدن، تمرینات را ردیابی می کند.

کنترل وضعیت سلامتی

7

ساعت های هوشمند وضعیت سلامتی جسمی را شامل ضربان قلب، فشار خون و سطح اکسیژن خون را ردیابی می کنند  و گزارشی درباره آن  ارایه می دهند. این ویژگی بسیار مهم است زیرا در صورت بروز مشکل با در اختیار قرار دادن اطلاعات پزشکی، از بروز مشکلات حادتر پیشگیری می کنید و می توانید شرایط را به نفع خود تغییر دهید. ساعت Galaxy watch active یک نمونه از ساعت های هوشمند شرکت سامسونگ است که وضعیت جسمی را کنترل می کند. اگر شما هم دوست دارید ساعت هوشمندی خریداری کنید که قابلیت ردیابی بارداری را داشته باشد، ساعت هوشمند فروشگاه لیپک  و یا دیجی کالا را بررسی کنید.

دسترسی راحت تر به فرزندان

اگر صاحب فرزند هستید. ساعت های هوشمند برای مادران یک امتیاز محسوب می شوند زیرا همیشه می توانند با فرزندان خود در ارتباط باشند. ممکن است فرزندتان در مهدکودک مریض شده باشد بنابراین باید جلسه کاری تان را ترک کنید و او را به بیمارستان ببرید. اگر گوشی شما در دسترس نباشد، ساعت های هوشمند در شرایط اورژانسی به کمک شما می آیند و با دریافت اعلان تماس از مهد کودک می توانید وضعیت های اورژانسی را تغییر دهید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما