کد خبر: 645615
تاریخ انتشار :

پیش بینی خوشایند از قیمت خودرو در بازار شب عید

معاون اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز ثبات قیمت خودرو در بازار اهواز خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

قیمت خودرو چند سالی است رو به افزایش است.با توجه به خدماتی که شرکت ها می دهند​ قیمت خودرو بالا است. قیمت خودرو در ایران زیادی بالا رفته است.آیا قیمت خودرو   کاهش می یابد؟

فیصل سرخه درباره وضعیت بازار خودرو در اهواز نسبت به دو هفته گذشته اظهار کرد: در حال حاضر بازار خودرو در رکود کامل است و خرید و فروش به ندرت انجام می‌شود و با توجه به تورم و افزایش‌های قیمت خودرو، توان خرید مردم کاهش یافته است.

وی افزود: بازار ماشین‌های ایرانی و خارجی در رکود به سر می‌برد، این حالی است که قیمت این خودروها ثابت بوده است.همچنین پیش بینی ما این است که اگر توافق برجام اتفاق بیفتاد، قیمت‌ها در آستانه عید کاهش می‌یابد.

​سرخه درباره نحوه تعیین قیمت خودروها در معاملات بیان کرد: قیمت خودروها برحسب خرید بنگاه‌دار است، یعنی اگر خودروها را برحسب قیمت قدیم خریداری کرده باشد به نرخ قیمت قدیم به فروش می‌رساند و اگر با قیمت جدید خریداری کرده باشد طبق قیمت جدید به فروش می‌رساند.

معاون اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز در خصوص قیمت فعلی خودروهای تولید داخل در بازار گفت:در حال حاضر پژو پارس سال حدود ۲۸۲ میلیون تومان، پژو پارس تی یو فایو ۳۴۰ میلیون تومان، پژو پارس ال‌ایکس ۳۱۵ میلیون تومان، دناپلاس اتوماتیک ۴۹۰ میلیون تومان، دناپلاس ۴۱۲ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ دنده‌ای سقف شیشه ۳۶۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ سقف فلز ۳۵۶ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۵۴۵ میلیون تومان، تیبا یک ۱۸۴ میلیون تومان و تیبا دو ۱۸۷ میلیون تومان در بازار قیمت دارد.وی به قیمت خودروهای اروندی اشاره و خاطرنشان کرد: قیمت خودروی سانتافه ۲۰۱۷ نیمه فول ۷۵۰ میلیون تومان، سانتافه مدل ۲۰۱۸ نیمه فول ۸۰۰ میلیون تومان، توسان ۲۰۱۷ نیمه فول ۷۲۰ میلیون تومان، توسان ۲۱۸ نیمه فول ۷۸۰ میلیون تومان، سانتافه فول یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، رافول ۲۰۱۷ فول یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، رافول ۲۰۱۸ فول یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان، پرادو ۲۰۱۷ فول دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و لندکروز ۲۰۱۸ صفر، چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

وضعیت بازار خودرو

این هفته، قیمت «سمندLX با موتورEF7» ، «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، «کوییک معمولی»، «کوییک R» و «ساینا» کاهش های یک تا چهار میلیون تومانی را تجربه کردند و «دنا معمولی» بیشترین کاهش قیمت را در میان خودروها ثبت کرد. این در حالی بود که قیمت تمامی محصولات خانواده پژو 206 یعنی «پژو 206 تیپ2»، «پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار» در کنار «شاهین»، «تیبا صندوقدار» و  «تیبا2 معمولی» این هفته ثبات قیمت در پیش گرفتند و تغییر قیمتی را نسبت به هفته قبل در کارنامه معاملاتی خود ثبت نکردند.  

قیمت خودرو های پرطرفدار

نخستین روزهای زمستان برای سایر خودروهای پرطرفدار بازار نوسانی پشت سر گذاشته شد.

«دنا پلاس توربو» که هفته قبل رکورددار افزایش قیمت در بازار شده بود این هفته هم به افزایش قیمت ادامه داد و با 6 میلیون تومان رشد قیمت مرز 500 میلیون تومان را پشت سر گذاشت. دنا پلاس توربو در هفته ای که گذشت از سوی فعالان بازار خودروها 505 میلیون تومان قیمت داده شد. «رانا پلاس» در این هفته یک میلیون تومان کاهش قیمت یافت و 306 میلیونی شد و «دنا معمولی» هم با بیشترین کاهش قیمت در بازار 350 میلیون تومان قیمت خورد. در هفته ای که گذشت دنا معمولی چهار میلیون تومان ارزان شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها