کد خبر: 647322
تاریخ انتشار :

خبر شگفت انگیز برای سهام عدالتی ها | سود سهام عدالت دو برابر شد؟

تا پایان سال شاهد افزایش دوبرابر شدن سود سهام عدالت و پرداخت آن به سهامداران خواهیم بود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

طبق آخرین خبر ها به نظر می رسد سود سهام عدالت همه سهامداران واریز شود. سود سهام عدالت هر سال در دو مرتبه به حساب سهامداران پرداخت می شود. باقی مانده، حواشی واریز سود سهام عدالت سال ۹۸ همچنان ادامه دارد و سهامداران را از اینکه این پول به حسابشان واریز نشود نگران کرده است. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، در حال پیگیری موضوع عدم پرداخت سود سهام عدالت توسط برخی شرکت ها است. در ادامه آخرین خبر ها را از واریز سود سهام عدالت می خوانیم

آقای احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست شورایعالی استان گلستان خبر واریز سود سهام عدالت از ۲۱ اسفند را به مردم داد. 

سهام عدالتی که علاوه بر تاریخ های مختلف واریز، رقم های متفاوتی بسته به میزان سهامداری افراد نیز بیان شده است.

فرهانیان مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: مبلغ سود بستگی به شرکت‌های سرمایه پذیر دارد پرتفوی سهام عدالت بسیار متفاوت است و برخی ها درصد‌ی از سهام خود را به فروش رسانده اندو بر اساس پرتفوی موجود سود دریافت می‌کنند.

 

همچنان گمانه زنی ها بر سر روند واریز مانند سال های قبل(دو مرحله ای) وجود دارد که اصلی ترین دلیل این نوع واریز به پرداخت سهم سود شرکت های سهام عدالت به سپرده گذاری مرکزی است؛ موضوعی که آقای مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از آن سخن می گوید.

به گفته او برخی از شرکت ها در واریز سهم خود در سود سهام عدالت تاخیر دارند که ما از طریق قانون وارد گفتمان با این شرکت ها برای جمع آوری وجود شده ایم.  مخابرات نیز از جمله این شرکت هاست که هنوز سود خود را واریز نکرده است.

محمد باغستانی مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: هم اکنون دو شرکت پتروشیمی جم و گل‌گهر با انجام افزایش سرمایه، سود سهامداران عدالت را به صورت سهام جدید پرداخت کردند. اما شرکت مخابرات همچنان سود سال گذشته را واریز نکرده که سازمان بورس در چارچوب قوانین و مقررات موجود اقدامات حقوقی خود را علیه این شرکت انجام داده است.

او می گوید: امیدواریم سود مجمع سال گذشته و امسال شرکت مخابرات توامان توسط شرکت مذکور واریز شود. اگر شرکت مخابرات اقدام به واریز سود سال مالی ۹۸ و ۹۹ کند، همه این سود به صورت یکجا به حساب سهامداران عدالت واریز خواهد شد.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها