کد خبر: 647444
تاریخ انتشار :

تعیین تکلیف جدید از حقوق بازنشستگان | همسان سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟

وزیر کار درخصوص اینکه آیا همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باز هم اجرا می‌شود یا خیر، گفت:

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به خاطر اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان توسط دولت و براساس آمارهای رسمی سازمان برنامه و بودجه، متوسط حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری در سال گذشته و امسال، مجموعا ۱۲۰ درصد و متوسط حقوق بازنشستگان تحت پوشش تامین اجتماعی در همین دوره زمانی، مجموعا ۱۳۸ درصد افزایش یافته است.براساس همین آمارها، دولت برای اجرایی شدن طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان یا همان متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان، در سال ۹۹ بالغ بر ۴۵.۵ هزار میلیارد تومان بودجه در اختیار صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سازمان تامین اجتماعی قرار داده و این رقم در سال جاری به ۱۱۶ هزار میلیارد تومان رسیده است.در این گزارش با استناد به اینکه منابع پایداری برای این موضوع که هزینه بالایی هم به کشور تحمیل می‌کند، پیش‌بینی نشده است تاکید شده است: افزایش حقوق بازنشستگان منجر به تشدید کسری بودجه شده از محل ایجاد تورم تامین می‌شود.حقوق بازنشستگان در 1401 افزایش می یابد. بازنشستگان در انتظار افزایش حقوق بازنشستگان در 1401 هستند. حقوق بازنشستگان هر سال افزایش می یابد. باید منتظر ماند و دید حقوق بازنشستگان در 1401 چقدر افزایش می یابد. جدیدترین اخبار درباره میزان افزایش حقوق بازنشستگان را در این خبر بخوانید.

وزیر کار درخصوص اینکه آیا همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باز هم اجرا می‌شود یا خیر، گفت:این موضوع را از سازمان تامین اجتماعی پیگیر باشید، اتفاقات خوبی رقم خورده که جزئیات آن را مدیرعامل تامین اجتماعی اعلام می‌کنند.

حجت الله عبدالملکی وزیر کار در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بازهم اجرا می‌شود؟ خاطرنشان کرد: این موضوع را از سازمان تامین اجتماعی پیگیر باشید، اتفاقات خوبی رقم خورده که جزئیات آن را مدیرعامل تامین اجتماعی در جریان هستند و اعلام می‌کنند.

عبدالملکی گفت: مقرر شده حسابرسی ویژه‌ای در خصوص بدهی دولت به تامین اجتماعی انجام شود تا مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت به صورت دقیق تعیین شود.

حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره آخرین اخبار از پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، اظهار کرد: به جد پیگیر پرداخت بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی هستیم. درحال حاضر اختلاف نظری میان سازمان با دولت درخصوص میزان بدهی وجود دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها