کد خبر: 659262
تاریخ انتشار :

خصوصیات بهترین نرم افزار حسابداری از نظر حسابداران چیست؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

نرم افزار حسابداری امروزه یکی از مهم‌ترین ابزارهای هر کسب و کاری است و تمامی سازمان‌ها و نهادهای اقتصادی برای ثبت، مدیریت، نظارت و محاسبه‌ی فعالیت‌های مالی خود نیاز به یک نرم افزار حسابداری دارند.

اما سوال این است که بهترین نرم افزار حسابداری از نظر حسابداران چیست و دقیقا چه خصوصیاتی در این ابزار باید وجود داشته باشد. برنامه حسابداری قیاس یکی از بهترین نرم افزارهای حسابداری است که تمامی خصیصه‌های برتر را در خود جای داده و مورد تائید حسابداران است. در ادامه این مطلب به خصیصه‌هایی خواهیم پرداخت که یک نرم افزار حسابداری خوب باید در خود داشته باشد.

بهترین نرم افزار حسابداری در عین سادگی جامع و کامل است!

یک نرم افزار حسابداری خوب باید از لحاظ فنی قدرت پاسخگویی به نیاز یک کسب و کار را داشته باشد و بتواند با ماهیت کسب و کاری که در حال استفاده از آن است سازگاری کامل داشته باشد.

این موضوع به این معنا است که بهترین نرم افزار حسابداری ابزاری است که بتواند پاسخگوی شرکت‌های مختلف با ماهیت‌های گوناگون نظیر بازرگانی، خدماتی، تولیدی و فروشگاهی باشد و از طرف دیگر نیز بتواند کارهای جامع را به صورت پیشرفته انجام دهد.

در عین حال باید رابط کاربری ساده داشته باشد تا کاربران بتوانند به سادگی امکان استفاده از آن را داشته باشند. در حقیقت یک نرم افزار حسابداری مناسب لزوما نباید توسط حسابدار ارشد در یک سازمان قابل استفاده باشد، بلکه تمامی نیروهای یک شرکت یا سازمان که به نوعی نیاز به کار با نرم افزار حسابداری دارند بسته به نوع دسترسی و نوع وظیفه، باید بتوانند به سادگی با این ابزار کار کنند.

این موضوع امروزه به یکی از دغدغه‌های مهم کارفرمایان و مدیران تبدیل شده است؛ استفاده از یک نرم افزار حسابداری با رابط کاربری پیچیده ممکن است نیاز به صرف هزینه و زمان برای آموزش نیروهای انسانی در زمینه نحوه‌ی استفاده از آن شود.

نرم افزار حسابداری قیاس یک ابزار جامع برای انجام فرایندهای ثبت و حسابداری دریافت، پرداخت و چک است و از طرف دیگر ابزارهای لازم برای انبارداری، ثبت و بررسی خزانه و کاربری فروشگاهی را در دل خود جای داده است. با این حال روند کار و استفاده از آن بسیار ساده و آسان است و تمامی کاربران یک شرکت یا سازمان می‌توانند در مدت کوتاهی روند کار با نرم افزار را یاد بگیرند و از آن استفاده کنند.

 

قیمت بهترین نرم افزار حسابداری باید چقدر باشد؟

بدون شک قیمت نرم افزار حسابداری یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در زمینه انتخاب این دسته از ابزارها به حساب می‌آید. تمامی شرکت‌ها و سازمان‌ها بسته به بودجه و سرمایه‌ی خود تصمیم به تهیه‌ی یک نرم افزار حسابداری می‌گیرند.

دغدغه‌ی دیگر این است که یک نرم افزار حسابداری جامع ممکن است امکاناتی را در دل خود داشته باشد که مورد نیاز کاربر و استفاده‌ی یک شرکت یا سازمان نباشد و در عین حال در زمان خرید آن نرم افزار حسابداری باید برای این امکانات نیز هزینه پرداخت شود.

این در حالی است که نرم افزار حسابداری قیاس با دارا بودن زیرسیستم‌های کامل این امکان را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها فراهم کرده تا با توجه به نیاز و بودجه‌ی خود اقدام به خرید و تهیه‌ی یک نرم افزار حسابداری کنند. در حقیقت یک شرکت یا سازمان در زمان خرید نرم افزار حسابداری قیاس تنها برای آن دسته از امکاناتی که مورد نیاز هست، هزینه پرداخت خواهد کرد.

مشخصه‌ی دیگر نرم افزار حسابداری قیاس این است که اگر در آینده نیاز به یک زیرسیستم متفاوت باشد، شرکت یا سازمان می‌تواند آن را به صورت جداگانه تهیه کند.

11

بهترین نرم افزار حسابداری باید همه جا دردسترس باشد

نرم افزار حسابداری ابزاری است که از طریق آن باید تک تک فعالیت‌های مالی یک شرکت یا سازمان به ثبت برسد. پس بدون شک دسترسی به نرم افزار حسابداری در هر شرایطی ممکن است نیاز باشد.

خبر خوب این است که نرم افزار حسابداری قیاس امکان استفاده از طریق تمامی پلتفرم‌های معمول را به صورت کاملا ایمن در اختیار شما قرار می‌دهد. نرم افزار حسابداری قیاس علاوه بر دارا بودن نسخه‌ی مناسب برای سیستم عامل ویندوز، امکان استفاده از طریق نسخه‌ی تحت وب را نیز دارد و می‌تواند در هر لحظه پاسخگوی درخواست‌های شما در هر ساعت از شبانه‌روز و در هر مکانی باشد. در حقیقت کاربران نرم افزار حسابداری قیاس بسته به نوع دسترسی صادر شده از طرف مدیر، می‌توانند بدون محدودیت مکانی و زمانی، در هر جا و در ۲۴ ساعت هر روز هفته به امکانات آن دسترسی داشته باشند.

گفتنی است که نرم افزار حسابداری قیاس همچنین دارای نسخه‌ی ویژه‌ی مبتنی بر سیستم عامل اندروید نیز هست و می‌توان از طریق تلفن هوشمند نیز امکان ثبت فعالیت‌های مالی شخصی را با استفاده از آن داشت.

نتیجه‌گیری

نرم افزار حسابداری قیاس با دارا بودن زیرسیستم‌های مناسب برای کاربری و استفاده‌ی مربوط به هر شرکت، سازمان یا فروشگاه امکان مناسبی برای پاسخگویی به تمام کسب و کارها را فراهم کرده است. از طرف دیگر امکان تهیه‌ی جداگانه‌ی هر یک از زیر سیستم‌ها باعث شده تا هر کسب و کار بسته به نوع نیاز و فعالیت خود برای تهیه‌ی این نرم افزار حسابداری هزینه کند.

از طرف دیگر امکان دسترسی از طریق پلتفرم‌های مختلف نیز باعث شده نرم افزار حسابداری قیاس امکان استفاده بدون محدودیت‌ را در هر زمان و مکانی داشته باشد و بتوان از آن بسته به نوع دسترسی در هر شرایطی استفاده کرد.

با توجه به موارد فوق می‌توان گفت که قیاس یکی از بهترین نرم افزارهای حسابداری امروز در ایران است که تمامی امکانات جزئی و کلی مورد نیاز هر شرکت، سازمان یا فروشگاه را در دل خود جای داده است.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها