کد خبر: 685696
تاریخ انتشار :

کاهش عجیب قیمت دلار در بازار امروز | قیمت دلار امروز 27 مرداد 1402

کاهش عجیب قیمت دلار در بازار امروز | قیمت دلار امروز 27 مرداد 1402
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش پایگاه خبری جایگاه 8: متوسط هفتگی  قیمت دلار که در حال افزایش است با این مساله مواجه شده که در آینده نزدیک ممکن است قیمت بالاتری به خود بگیرد.طبیعتا افزایش قیمت دلار تاثیرمستقیم بر بازار خواهد داشت.مسئولان مربوطه حتما باید مقابل افزایش قیمت دلار بایستند.قیمت دلار با پیش بینی های وحشتناکی مواجه شده است. در ادامه قیمت دلار در بازار امروز را مشاهده می کنید.

کاهش قیمت دلار در بازار نیمه‌تعطیل روز پنج‌شنبه در حالی رخ داد که اخبار مساعد سیاسی در زورآزمایی با سیگنال‌های منفی بازار، دست بالا را داشت. کاهش نزدیک به ۵۰۰ تومانی قیمت دلار این اسکناس را در آخرین روز از واپسین هفته مرداد در کانال ۴۸ هزار تومانی نشاند.

قیمت دلار در حالی دیروز در کانال ۴۸ هزار تومانی بسته شد که به استثنا شنبه، سایر روزهای هفته جاری در کانال ۴۹ هزار تومانی نوسان داشت. این اسکناس روز گذشته با کاهش ۴۵۰ تومانی با قیمت ۴۸ هزار و ۸۵۰ تومان بسته شد.

در آخرین روز کاری هفته(دیروز)، شروع نرخ ارز با قیمت ۴۸ هزار و ۸۹۶ تومان بود. همچنین ۴۸ هزار و ۸۹۷ تومان بیشترین مقدار و ۴۸ هزار و ۷۴۹ تومان، کمترین رقمی بود که برای قیمت دلار به ثبت رسید.

روابط با عربستان جایگزین برجام شده؟

روز گذشته اخبار مربوط به سفر وزیر امور خارجه ایران به عربستان در صدر توجه معامله‌گران بازار ارز بود. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی سیاست تنش‌زادایی ایران و عربستان از سال گذشته جایگزین موضوع برجام برای اثر کاهشی در بازارهای مالی شده است.

در دیدار وزیر امور خارجه ایران با فیصل بن فرحان همتای سعودی خود در ریاض، بر اجرای توافقنامه‌های قبلی به‌ویژه توافقنامه‌های اقتصادی و امنیتی تأکید شد. وزیر امور خارجه عربستان در این دیدار تاکید کرد: «انتظار عربستان این است که بر اساس دعوت از آقای رئیسی، ما از ایشان در عربستان استقبال کنیم. انتظار ما برای گشایش روابط جدید بر اساس برادری اسلامی و تلاش مشترک بر اساس منافع مشترک است.»

زور سیگنال‌های مثبت بر پالس‌های منفی بازار چربید

این در حالی است که برخی رسانه‌ها نیز مدعی شده‌اند که جان کربی هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرده که آمریکا در حال حاضر در مذاکرات فعال با ایران است اما وی چیزی نمی‌گوید که این مذاکرات را به خطر بیاندازد.

در هفته اخیر موضوع تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا در راس اخبار اثرگذار بر بازار ارز قرار داشت. جان کربی در اینباره گفته است: «اگر شما و من درباره برگرداندن آمریکایی‌ها به خانه صحبت می‌کنیم، من هیچ چیزی در اینجا نمی‌گویم که این مذاکرات را به خطر بیاندازد.»

وی پیش از این نیز اعلام کرده بود که هنوز زمانی برای بازگشت زندانیان تعیین نشده است.

در این میان بعضی اخبار منفی نیز در حوزه سیاسی منتشر شد. اما به نظر می‌رسد زور اخبار  مساعد بر سیگنال‌های منفی بازار چربیده است. ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا، با بیان اینکه «تبادل زندانیان از سایر موضوعات مرتبط با ایران جداست» گفت: ما به حصول هیچ توافقی با ایران نزدیک نیستیم.

دلار در کانال ۴۸ هزار تومانی می‌ماند؟

کارشناسان اقتصادی همواره بر اثر کوتاه‌مدت خبردرمانی‌ها اشاره می‌کنند و معتقدند در صورتی که قیمت دلار با خبردرمانی ارزان‌تر شود، زیر ارزش و عدد واقعی می‌رود. آن زمان فعالان اقتصادی برای خرید دلار هجوم می آورند و نمی‌گذارند دلار پایین ارزش بماند.

تحلیلگران بازار می‌گویند کف فاندامنتالی این اسکناس ایجاد شده و در ۶ ماهه دوم تقاضا نرمال‌تر می‌شود و آنجاست که عیار اقتصادی کشور مشخص خواهد شد.

بنابراین به نظر می‌رسد با وجود ورود دلار به کانال ۴۸ هزار تومانی برای هفته آینده به احتمال زیاد قیمت دلار در کانال ۴۹ هزار تومانی نوسان داشته باشد. زیرا فعلا سیاستگذار توانایی حفظ قیمت در بازه فعلی را دارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها