کد خبر: 624241
تاریخ انتشار :

یک یارانه جدید در حساب سرپرست خانواده + جزئیات

پنجشنبه شب یارانه معیشتی تیر ماه 1400 به حساب یارانه بگیران واریز شد. این ماه به غیر از یارانه معیشتی قرار است یک یارانه دیگر هم به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

یارانه معیشتی تیر ماه 1400 شب گذشته به حساب یارانه بگیران واریز شد. مبلغ یارانه معیشتی همانند ماه‌ های قبلی برای خانواده‌ های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌ های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌ های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی بوده است. اما به غیر از یارانه معیشتی این ماه چه یارانه دیگری قرار است به حساب  یارانه  بگیران واریز شود؟

کسر قسط هفتم از یارانه معیشتی

به گزارش اقتصادی رکنا، حدود هفت میلیون نفر از کسانی که یارانه معیشتی می‌گیرند در آذر پارسال مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا را گرفتند که هفتمین قسط آن از یارانه این ماه وام‌گیرندگان کسر می‌شود.

اما پس از واریز یارانه معیشتی در شب گذشته که ۶۰ میلیون نفر را شامل می‌شود، در همین ماه چه یارانه دیگری قرار است واریز شود؟

در دهه سوم تیر ماه امسال یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی قرار است به مانند گذشته به خانوار مشمول پرداخت شود. در این مورد به نظر نمی‌رسد تغییر جدیدی رخ داده باشد و احتمالا نهایتا تا دو هفته دیگر این مبلغ در حساب بانکی مشمولان خواهد بود.

در این مورد تنها اتفاق جدید این است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده است: کسانی که در سال ۱۳۹۳ از ثبت‌نام یارانه‌ها جا‌مانده یا افرادی که خانواده آنها یارانه‌بگیر نبوده اما با ازدواج از خانواده جدا شده‌اند چنانچه متقاضی دریافت یارانه هستند، می‌توانند طبق شرایطی که اعلام خواهد شد برای ثبت نام اقدام کنند‌.‌

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما