کد خبر: 657562
تاریخ انتشار :

آیا با لیزر موهای زائد برای همیشه از بین میروند؟

آیا با لیزر موهای زائد برای همیشه از بین میروند؟
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

در میان عموم افراد نظرات مختلفی درباره لیزر موهای زائد وجود دارد، برخی می‌گویند که لیزر بی فایده است و عوارض خطرناکی دارد؛ بعضی نیز می‌گویند که با لیزر کردن دیگر از شر موهای زائد خود خلاص شده اند و پوستی هموار صاف و لطیفی دارند‌.اما واقعیت چیست؟ با ما در ادامه همراه باشید تا  به این موضوع بپردازیم.

لیزر موهای زائد چه کار میکند؟

 

امروزه لیزر موهای زائد، یکی از متداول ترین راه ها برای از بین بردن مو های آزار دهنده ی صورت و یا بدن است. شیوه کار لیزر این گونه می باشد که دستگاه که با آن لیزر را انجام می‌دهد، نوری متمرکز شده را بر روی فولیکول های مو می تاباند، رنگدانه های واقع در پوست این نور را جذب کرده و به این طریق موها را از بین می‌برد. لیزر از روش های بسیار کاربردی برای حذف دائمی و یا طولانی مدت موهای زائد می باشد و به کاهش موهای زائد و یا نازک شدن آن منجر خواهد شد.

 

لیزر موهای زائد در کدام قسمت های بدن انجام می شود؟

 

لیزر در از بین بردن و کم کردن موهای زائد رشد کرده بر روی صورت، پاها، چانه، پشت بدن، بازوها، زیربغل، خط بیکینی و به طور کلی تمام نقاط بدن مفید است.

لیزر موهای زائد واژن

 

دکتر نفیسه مویدنیا متخصص زنان رشت خانم ها به این موضوع واقف هستند که حذف موهای زائد بیکینی دردسرهای فراوانی را دارد. اگر این کار را با تیغ انجام دهند باید هر سه یا چهار روز آن را تکرار کنند و مواظب باشند که بدن خود را زخم ننمایند و  اگر به خوبی هم آن را انجام دهند، تازه باید با جوش زدن های بعدش کنار بیایند. اگر حذف این موها را با وکس و موم انجام دهند، حتماً می دانند که این کار بسیار دردناک خواهد بود‌. بنابراین لیزر موهای زائد بیکینی و ناحیه واژینال یک راه و چاره بی دردسر و دائمی برای خلاصی از شر موهای این ناحیه از بدن می باشد و راحتی بی نظیری را برای افراد فراهم خواهد آورد.

آیا انجام لیزر در ناحیه بیکینی خطر دارد؟

تحقیقاتی که در سراسر دنیا انجام شده ثابت کرده است که لیزر در ناحیه بیکینی هیچ خطری ندارد. ممکن است در هنگام انجام لیزر به دلیل حساسیت این ناحیه درد بیشتری از سایر نقاط بدن، احساس گردد؛ اما خطر ثابت شده ای در این مورد یافت نشده است.

آیا با لیزر موهای زائد برای همیشه از بین میرود؟

 

کار لیزر در اصل از بین بردن موهای زائد در بدن افراد می باشد، البته از بین بردن موهای زائد در افرادی با نوع پوست و رنگ پوست گوناگون می تواند متفاوت باشد. لیزر به گونه‌ای طراحی شده که بر روی فولیکول مو اثر می‌گذارد و باعث داغ شدن پیاز مو و آسیب دیدن فولیکول ها می گردد تا رشد مو را برای همیشه متوقف کند. نکته قابل توجه در این میان گرمای لیزر است که باعث آسیب دیدن و از کار افتادن این فولیکول‌ها می‌گردد، اما امکان دارد که به بافت‌های برخی از سلولها وارد نشده و آنها را از بین نبرد؛ اما به طور کلی ۷۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد با لیزر برای همیشه از بین خواهد رفت و اگر بخواهیم به طور دقیق تر بیان کنیم، باید بگوییم لیزر باعث کاهش دائمی موهای زائد میشود.

 

عوارض لیزر موهای زائد

 

مهم ترین عارضه لیزر موهای زائد سوختگی پوست می باشد. که دلیل آن اینست که لیزری متناسب با مشخصاتی از جمله رنگ پوست، شرایط جسمانی ، درجه دستگاه انتخاب نمی شود. دلیل این امر نداشتن دانش و تخصص کافی در حیطه لیزر موهای زائد است. به همین جهت توصیه می شود برای انجام لیزر به کلینیک های پوست و مو یا تحت نظر پزشک متخصص مراجعه کنید و از رفتن به مراکز غیر مرتبط مانند سالن های آرایشگاه خودداری کنید. به همین جهت آمار این عوارض به دلیل غیراصولی بودن استفاده از دستگاه لیزر در ایران بالا می باشد.

عوارض احتمالی لیزر موهای زائد

 

فردی که پوست خود را در آفتاب برنزه کرده است نباید لیزر انجام دهد و اپراتور اجازه لیزر را نباید بدهد. در غیر اینصورت پوست فرد دچار سوختگی می شود.

فرد بعد از سوختگی در اثر لیزر، دچار لکه های قهوه ای یا لک های سفید شود که ممکن است بعد از یک الی دو سال لک های سفید برطرف شود یا کلا برطرف نشود. لک های قهوه ای نیز بعد از ۶ تا ۱۲ ماه با دارو و مراقبت های خاص درمان می شود.

بعد از لیزر موهای زائد، پوست به دلیل تابش مستقیم لیزر دچار تغییر رنگ و تورم می شود که جای نگرانی نیست و بعد از گذشت ۲۴ ساعت بهبودی حاصل می شود.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

 

دکتر نفیسه مویدنیا بهترین متخصص زنان رشت ، دارای بورد جراحی زیبایی زنان در پاسخ می گوید باید گفت نور لیزر ماهیت سرطان زایی ندارد. بنابراین لیزر موهای زائد سرطان زا نیست. همچنین گزارشی که لیزر موهای زائد منجر به سرطان شود داده نشده است. زیرا به طور متوسط عمق نفوذ همه لیزرهای موهای زائد ۳-۵ میلیمتر می باشد. ۵ میلیمتر عمقی نیست که بتواند به بافت های عمقی پوست برسد. همچنین ماهیت لیزر از جنس نور معمولی است. برای برای افزایش عمق نفوذ و شدت تابش می توان درجه آن را تغییر داد تا میزان تاثیر بر از بین بردن موهای زائد بهبود پیدا کند. بدین معنا که حرارات بیشتری را به ریشه مو می رسانند و ریشه مو را بسوزانند تا رشد مجدد نداشته باشد.

لیزر باعث نازایی می شود؟

 

در فضای مجازی گاهی مطالبی مشاهده می گردد که نازایی را به لیزر ربط می‌دهند، که این مورد شایعه ای بیش نیست. شما با مراجعه به پزشک متخصص در این باره می توانید به راحتی اطلاعاتی کسب کنید و به شما ثابت خواهد شد که انجام لیزر هیچ ربطی با نازایی ندارد. لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن رنگدانه های موجود در فولیکول انجام می گردد. این لیزر کمتر از یک میلیمتر در پوست انسان نفوذ می کند. بنابراین راهی برای رسیدن به تخمدان ها و ایجاد نازایی در افراد نخواهد داشت. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما