کد خبر: 618643
تاریخ انتشار :

ادامه حملات صهیونیست ها، شمار شهدای فلسطین به ۸۳ نفر رسید

ایرنا/ رژیم اشغالگر صهیونیستی برای چهارمین روز متوالی حملات جنایتکارانه علیه باریکه غزه را ازسرگرفت.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مرکز اطلاع رسانی فلسطین امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که جنگنده های اسرائیلی در اقدامی جنایتکارانه و به دور از انسانیت، مناطق مسکونی و خانه های فلسطینیان را در نوار غزه بمباران کردند.
وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه آخرین آمار شهدا را ۸۳ نفر از جمله ۱۷ کودک و ۷ زن و شمار زخمی ها را هم نزدیک به ۴۸۷ نفر اعلام کرده است.
بیشتر مجروحان نیز زن و کودک هستند.
رژیم اشغالگر شب گذشته و بامداد امروز ده ها ساختمان و خانه را در نوار غزه به ویژه شهرهای غزه و خان یونس هدف قرار داد و ویرانی های گسترده ای به بار آورد.
مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایات صهیونیست ها، سرزمین های اشغالی از جنوب تا شمال را آمار حملات گسترده موشکی و راکتی قرار داد که در پی آن ده ها صهیونیست زخمی شده و خسارت های سنگینی به دشمن وارد شد.
برای نخستین بار موشک های مقاومت به شمالی ترین شهرهای اسرائیلی رسید و آژیر خطر حتی در الجلیل و مناطق دورتر از آن نیز به صدا درآمد.
در اقدامی جنایتکارانه، صهیونیست های افراطی در اقدامی وحشیانه در سرزمین های اشغالی یک مسلمان عرب تبار را اعدام کردند.
جنگنده های اسرائیلی امروز یک ساختمان مسکونی را در خیابان«الوحده» در نوار غزه هدف قرار دادند.
همزمان هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در حملات نظامیان صهیونیست و درگیری ها چهارشنبه شب گذشته و امروز در کرانه باختری، ۳ فلسطینی شهید و ۳۵۰ نفر زخمی شدند.
در تحول دیگر، مقام های صهیونیستی به نیروهای ذخیره ارتش این رژیم برای کمک به پلیس در مناطق اشغالی سال ۱۹۴۸ و ادامه جنایت و کشتار فلسطینی ها فراخوان دادند.
معترضان فلسطینی نیز در پاسخ به حملات نظامی های رژیم صهیونیستی ۲ خودرو پلیس اسرائیل را در سرزمین های اشغالی به آتش کشیدند.
در ادامه تجاوزهای صهیونیست ها، جنگنده‌های اسرائیلی صبح امروز ساختمان بانک «ملی اسلامی» و یک مرکز گروه‌های مقاومت فلسطین در شهر رفح واقع در جنوب غزه را بمباران کردند.
منابع فلسطینی می‌گویند که در این حمله هوایی رژیم صهیونیستی، ساختمان بانک ملی اسلامی و مقر گروه‌های مقاومت فلسطین در رفح هدف قرار گرفت.
از سوی دیگر، منابع فلسطینی می‌گویند که در پی این حمله هوایی اسرائیل، راکت‌های مقاومت بار دیگر به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین مجاور باریکه غزه شلیک شده است.
در همین حال منابع عبری‌زبان از انتقال بیش از ۱۸۰ صهیونیست به بیمارستان «برزلای» در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ در نتیجه حملات راکتی مقاومت خبر دادند.
مقاومت فلسطین که به دشمن صهیونیستی در مورد بمباران مناطق مسکونی و خانه های فلسطینیان در غزه هشدار داده بود، پس از این جنایت ها طی حملاتی بی نظیر و بی سابقه سراسر سرزمین های اشغالی به ویژه تل آویو و عسقلان را موشک باران کرد.
مقاومت شب گذشته نزدیک به ۵۰۰ راکت و موشک تنها به سمت دو شهر عسقلان و تل آویو شلیک کرد که در این حملات تاکنون ۵ اسرائیلی به هلاکت رسیده و ده ها نفر دیگر زخمی شدند.
امروز همزمان با عید فطر و به نشانه همبستگی و اتحاد در مقابل وحشیگری صهیونیست و با وجود ادامه حملات رژیم صهیونیستی، بیش از ۱۰۰ هزار فلسطینی صبح امروز نماز عید فطر را در مسجد الاقصی اقامه کردند.
شهر قدس از آغاز ماه مبارک رمضان و به دنبال اقدامات هتاکانه پلیس رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان به ویژه در منطقه "باب العمود" و کوی الشیخ جراح نآرام است.
اکثر کشورهای جهان حملات بی‌رحمانه و غیرانسانی رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کرده و خواهان توقف فوری آن شده‌اند. همچنین در دو روز گذشته ده‌ها تظاهرات در شهرهای مختلف جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه و قدس اشغالی برگزار شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما